Přejít k hlavnímu obsahu

Pavel Zelinka

Pavel Zelinka

Jsem vystudovaný učitel zeměpisu, který nikdy pořádně neučil, bývalý skautský vedoucí, který miluje město, křesťan pořádající gotické koncerty.

Láska k hudbě se nejprve zhmotnila na vlnách. Ve studentském Radio Strahov jsem nejprve vysílal a posléze ho 8 let vedl (od roku 2004 se jmenovalo Radio Akropolis). V tu dobu už jsem začal o hudbě i psát. Obě polohy jsou mi blízké dodnes. Dnes jsem hudební redaktor nebo dramaturg Českého rozhlasu (Radio Wave, ČRo – Vltava) i píšící redaktor (Magazín UNI, HISVoice, ex-Rock&Pop, ex-Rock&All, Sanctuary.cz a další).

Od roku 2000 nárazově pomáhám s organizací koncertů. Začalo jsem studentským festivalem Strahov Open Air a pokračuji do dnešních dnů pořádáním klubových koncertů v Praze (např. Front 242, Garyho Numana, Clan of Xymox nebo několika ročníků Prague Gothic Treffen).

Mám na svědomí kapitolu o gotice v knížce Kmeny a jsem autorem hudební části CD-ROMu o České republice vydané ministerstvem zahraničních věcí. Kultuře se snažím pomáhat i jako fundraiser.

Články