Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

Robert Nebřenský, Tonya Graves, Anna K a další známí hudebníci si ze sebe vystřelí

Populární satirická dvojice hudebních YouTuberů #kumšt oživí v úterý 6. června svoje Duo Modřanka, parodující samohrajkové kapely. V klubu JazzDock se k nim na pódiu připojí přední čeští zpěváci a zpěvačky napříč generacemi, aby si ze sebe udělali srandu. Svoje největší hity v úpravách ala Duo Jamaha předvedou například frontman Vltavy Robert Nebřenský nebo zpěvačky Anna K., Tonya Graves, Dominika Hašková z We Are Domi, Aiko a další. Koncert se uskuteční v rámci desátého výročí našeho magazínu Frontman. Na akci též vystoupí čerstvá nominantka cen Anděl, Apollo i Vinyla Anna Vaverková, která patří k největším příslibům české elektropopové scény. Svojí hodinovou kytarovou smrští večer uzavřou The Atavists. Program v 19.00 zahájí živá podoba podcastu Na kafe s Davidem Pomahačem, kam přijde Tonya Graves a Robert Nebřenský.

„V Jazz Docku během jednoho večera propojíme umělce, kteří rezonují mezi muzikanty, hudebními kritiky i fanoušky. Dojde na intimní indie pop Anny Vaverkové i tvrdý rock The Atavists. Velký prostor díky Duu Modřanka a předělaným hitům jejich hostů dostane také nadsázka a hudební humor,“ říká šéfredaktor magazínu Frontman Zdeněk Neusar s tím, že dramaturgicky sází na osvědčená zkušená jména jako je Robert Nebřenský, Anna K. a Tonya Graves, ale také na mladé talenty, kterými jsou vedle Anny Vaverkové bezesporu také Aiko nebo Dominika Hašková. Krátký set během večera se svým projektem Low Heaven odehraje i autor Baskytarové posilovny Marek Bero.

„Na své si přijdou aktivní muzikanti i hudební fanoušci. Pro hudebníky jsme právě rozjeli soutěž o nejlepší sólo, kde mohou získat kytaru Fender Stratocaster. Pro všechny je ale myslím atraktivní celý pestrý hudební večer. Třešničkou na dortu budou speciální úpravy známých hitů hostujících zpěváků a zpěvaček,” dodává Neusar.

Celou akci pořádáme ve spolupráci s firmou Fender. Kytarista s nejlepším sólem získá krásného Stratocastera. K zakoupené vstupence získáte lístek do tomboly o kombo Fender Mustang za 10 tisíc korun, reverb Fender Hammertone a další ceny. Pro všechny zúčastněné je připravená sleva 10 % na zboží Fender v kamenných prodejnách Kytary.cz. Se vstupenkami do Jazz Docku, které seženete na webu klubu, raději dlouho neotálejte, začínají mizet.

#Kumšt je český satirický hudební YouTube pořad, který většina aktivních hudebníků zná. Obsah vytvářejí Matěj Belko (David Koller, Tata Bojs) a Petr Šťastný (Anna K, Ben Cristovao) a náplní jednotlivých dílů jsou parodie jednoduchých písniček v různých hudebních žánrech. Autoři a moderátoři pořadu poukazují na typické postupy a klišé jednotlivých žánrů a „zkouší“ v daném žánru složit písničku, která pak zazní na konci pořadu i s klipem. Duo Modřanka vychází z jejich dílu Jak prorazit s poctivým českým šlágrem.

První akce v podobném duchu se uskutečnila v Jazz Docku před pěti lety na našich pátých narozeninách. Jako hosté Dua Modřanka se tehdy představili Ewa Farna, Petr Čtvrtníček, Klára Vytisková, Xavier Baumaxa, Žofie Dařbujánová, Radek Škarohlíd, Honza Křížek nebo Bruno Ferrari. Koukněte na krásný sestřih.

Tagy Frontman live The Atavists Anna Vaverková Na kafe s Davidem Pomahačem Robert Nebřenský Tonya Graves Dominika Hašková Adam Krofian Aiko Matěj Belko Petr ŠŤastný #kumšt Duo Modřanka 10 let magazínu Frontman

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY