Přejít k hlavnímu obsahu
Zdeněk Neusar -

10 nejlepších sól jsme vybrali. Kdo vyhraje Fender Stratocaster?

Děkujeme všem kytaristům a kytaristkám za parádní sóla! Z více než padesátky sól naše pětičlenná porota složená z Adama Krofiana, Davida Pomahače, Nikoly Kandoussi, Anny Marie Hradecké a mě vybrala deset finalistů, kteří postoupili do druhého kola. Kdo nakonec kytaru Fender Player Stratocaster za 18 tisíc korun získá?

Sdílejte, lajkujte a podpořte svého favorita*ku a šiřte jejich kytarové umění daleko za hranice jejich nejbližších přátel. Vyhraje video, které ke 2. červnu 2023 do 14:00 hodin získá na facebookovém profilu Frontmana největší počet lajků. Do finále postoupili: David Hrdina, Hraběnka Von Gitarren (AIKA), Tomáš Sršeň, Pepa Flores, David Mitrenga, Michal Dufek, Michal Stochleba, Tomáš Brhel a Dominik Hloušek. (Ve hře od 25. května zůstává jen devět finalistů. Jednoho soutěžícího jsme se z důvodu lajků od falešných profilů rozhodli vyřadit. Díky všem ostatním, že hrajete nejen skvěle, ale taky fér.)

Přehled všech sól najdete zde, obecná pravidla soutěže jsou k dispozici tady.

Výherce dále získá zdarma 2 vstupenky na 10. narozeniny Frontmana. Slavnostní předávání kytary od poroty za vítězné sólo totiž proběhne právě 6. června v Jazz Docku. Společně s námi si tam můžete užít vystoupení The Atavists, tria Anny Vaverkové (s kytaristou Liamem Blomqvistem a znamenitým bubeníkem Tobiasem Humblem, který koncertoval mj. s Trickym nebo Gang of Four) nebo set Kumštu – Dua Modřanka, s nímž své hity zazpívá řada respektovaných frontmanů a frontmanek: Tonya Graves, Robert Nebřenský, Dominika Hašková, Adam Krofian, Aiko nebo Anna K. Do pořadu Na kafe s Davidem Pomahačem přijdou a celý večer zahájí už od 19:00 hodin Robert Nebřenský a Tonya Graves.

Počet vstupenek do Jazz Docku je omezený, tak příliš dlouho neváhejte. Za 250 korun je seženete přímo na stránkách klubu.

Ceny i pro návštěvníky večírku v Jazz Docku

Každý, kdo si koupí vstupenku a vyrazí 6. června do Jazz Docku, má na místě šanci získat kombo Fender Mustang GTX50 za 10 tisíc korun a další zajímavé ceny. Chceme co nejvíce muzikantům udělat radost a na desáté narozeniny s vámi se už moc těšíme!

10 letř magazínu Frontman v Jazz Docku

Co k vybraným sólům napsali porotci?

„Preciznost a lehkost a žádná hra na hranici možností,“ napsal David Pomahač k sólu Dominika Hlouška. „Skvěle technicky zvládnutá těžká skladba. I přesto, že tyhle rockové úpravy a aranže se mi obvykle nelíbí,“ komentoval sólo Davida Mitrengy.

„Líbila se mi celková stavba sóla, tón, frázování. Technicky skvěle zvládnutá ukázka, která navíc zní příjemně lehce,“ uvedla Nikola Kandoussi k sólu Michala Stochleby. „Přestože se v této ukázce najdou technické mouchy, i v tomto případě mě zaujala stavba sóla, přechod z pomalého do rychlého tempa a pěkný tón,“ okomentovala sólo Tomáše Sršně.

„Parádní ‚vyprávěcí‘ sólo, skvěle nafrázované (nepřeplácané, s místy pro nadechnutí) a zvukově barevné. Jako jedno z mála postavené na backtracku s jazzovými harmoniemi. Přehled, klid a místy ta správná bluesová ‚špína‘,“ napsala k sólu Pepy Florese Anna Marie Hradecká. „Oceňuju postupné budování sóla ze základního tématu, odvahu hrát si s dlouhými tóny a dát si čas, dobře vypracované rychlé pasáže (nikoli zbytečně rychlé a nepřesné ‚brambory‘, ale smysluplné akordické rozklady) a barvu tónu,“ zhodnotila sólo Davida Hrdiny.

„Procítěná artrocková variace, které nechybí prostor,“ poznačil jsem si k sólu Tomáše Brhela. A moc se mně líbí i pěkné, harmonické sólo Hraběnky Von Gitarren. Sympatický projev, emoce. A vysoké hodnocení po zásluze dostalo i sólo Davida Dufka. Decentní, nepřepálené sólo, které pohladí. Jsem zvědavý, kdo nakonec vyhraje, všem držím palce!

 

Tagy 10 let magazínu Frontman Fender Stratocaster Anna Vaverková David Pomahač The Atavists #kumšt

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Zdeněk Neusar
Muziku miluju. Aktivně se kolem ní pohybuju už od druhé poloviny devadesátých let, kdy jsem začal organizovat první koncerty a vydávat fanzin. Frontman a jeho vedení pro mě byla a je výzva. Cesta dál. Znát mě můžete i z Radia 1 nebo festiva…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY