Přejít k hlavnímu obsahu
Zdeněk Neusar -

Jaký byl mytický večírek Frontmana? Na trať vyjel i vlak.

Dionýský večírek muzikantů, kterým nic není svaté? Regulérní psychedelie šedesátých let, ale taky rozjuchaný vláček na skočný hit samohrajek s Ewou Farnou. Na oslavě pěti let Frontmana v Jazz Docku bylo možné všechno. Sentiment, radost a srdíčko.

Na jedné straně seriózní muzikantské výkony Beps'n'Johnnies. Na straně druhé smrtící aranže Dua Modřanka v kombinaci s desítkou respektovaných zpěváků a zpěvaček, kteří nic takového v životě nezažili a patrně už ani nezažijí, Petra Čtvrtníčka a Ewu Farnou nevyjímaje. Na rozjezd panelová diskuze o chybách českých muzikantů, ve které se propojili zástupci nezávislé i mainstreamové scény, a tvorba hitu kapely #pocit s dobrovolníky Xavierem Baumaxou za bicími a Veronikou Wildovou za pianem.

„Redakce Frontmana chtěla lehce ironickým způsobem skrze nedotknutelnost pořádného šlágru oslavit především specifičnost a kvalitu české scény – autentickou domácí tvorbu, jaká veškeré stereotypy již dávno nemá zapotřebí. Frontman.cz k tomu uspořádal senzační párty s dávkou grotesky a sentimentu ‚co Čech, to muzikant‘,“ napsal Matěj Kostruh na Musicserveru.

Po dvou týdnech od večírku mám už trochu odstup. A radost, že náš koncept psaní muzikantů pro muzikanty i díky fantastickému supportu Kytary.cz funguje. „Můžem prozradit, že to bude asi to nejlepší, co se v hudbě stalo za posledních tisíc let,“ sliboval v kumštím rozhovoru Petr Šťastný. Pokud jste 12. dubna 2018 v Jazz Docku byli, víte svoje. Pokud ne, těšíme se na vás příště. Frontman je na trati a tímto večírkem jeho jízda rozhodně nekončí…

Zdeněk Neusar
Muziku miluju. Aktivně se kolem ní pohybuju už od druhé poloviny devadesátých let, kdy jsem začal organizovat první koncerty a vydávat fanzin. Frontman a jeho vedení pro mě byla a je výzva. Cesta dál. Znát mě můžete i z Radia 1 nebo festiva…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY