Přejít k hlavnímu obsahu
Jednou z hostujících zpěvaček Dua Modřanka byla 6. června v Jazz Docku i skvělá Tonya Graves. | Foto: Dušan Krejdl
Jednou z hostujících zpěvaček Dua Modřanka byla 6. června v Jazz Docku i skvělá Tonya Graves. | Foto: Dušan Krejdl
Zdeněk Neusar -

Oslava 10. narozenin Frontmana se povedla, děkujeme!

Několik týdnů předem jsem byl dost nervózní. Podaří se nám naplnit očekávání a vyprodat 6. června Jazz Dock, abychom tak úspěšně navázali na první velkou oslavu před pěti lety? Mé strachy byly zbytečné – na místě jsme doprodali poslední vstupenky a zábava byla velkolepá. Moc vám všem za to jménem celého našeho týmu děkuju! Tohle prostě byla radost až na kost!

Z ohlášeného programu nevypadl vůbec nikdo, všichni z redakce na místě organizačně šlapali jako hodinky a časy ohlášené line-upem jsme dodrželi beze zbytku. Přesně tak, jak to mám jako bývalý výpravčí rád. A z vystupujících hudebníků a hudebnic mě nadchli vlastně úplně všichni.

Set Anny Vaverkové a její kapely byl jedním slovem kouzelný. Hity Roberta Nebřenského a Toničky Graves, kteří večírek zahájili už v podcastu Na kafe s Davidem Pomahačem, v úpravě Dua Modřanka Matěje Belka a Petra Štastného rozesmály všechny přítomné, a fantastičtí byli i další kumští hosté: Aiko, Adam Krofian, Dominika Hašková a na závěr i Anna K., které nejen její spoluhráč z kapely Petr Šťastný, ale i celé publikum pomáhalo zpívat texty. A co teprve výkon celého Jazz Docku u přídavku: legendárních Stánků od Nedvědů. To zdi tohoto klubu ještě nezažily!

V krátkém setu zabodoval i tvůrce Baskytarové posilovny Marek Bero, který vystoupil se svým one man projektem Low Heaven. A The Atavists si v závěru zahráli jeden z nejdelších koncertů své kariéry; avizovanou hodinovou rockovou smršť natáhli ještě o dalších dvacet minut. Ať to stojí za to.

Obrovskou radost jsem měl z předání kytary za nejlepší sólo vítěznému kytaristovi Dominiku Hlouškovi. Na tom, že právě jeho sólo je z více než padesátky soutěžních videí tím nejlepším, se v prvním kole soutěže o kytaru Fender Player Stratocaster shodla celá naše porota. A totéž potvrdilo i druhé kolo: nejvíce lajků dostal právě tento šikovný dvaadvacetiletý kytarista studující na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Nemohl jsem než zopakovat, že ve světě kytarových sól je všechno ještě v naprostém pořádku.

A tombola? Rozjela se naplno! Nakonec jsme kromě komba, reverbu, kabelu, popruhu a kufru na kytaru neplánovaně vydražili i zimní čepici Fender, ze které se jednotlivé výherní lístečky losovaly. A jen taktak jsem uhájil své značkové fendrácké tričko, aby se také nestalo cenou v tombole. Těšíme se nejpozději za dalších pět let!

Zdeněk Neusar
Muziku miluju. Aktivně se kolem ní pohybuju už od druhé poloviny devadesátých let, kdy jsem začal organizovat první koncerty a vydávat fanzin. Frontman a jeho vedení pro mě byla a je výzva. Cesta dál. Znát mě můžete i z Radia 1 nebo festiva…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY