Přejít k hlavnímu obsahu
Vítěz Dominik Hloušek hraje mj. s kapelou Cihelna & spol. | Foto: archiv DH
Vítěz Dominik Hloušek hraje mj. s kapelou Cihelna & spol. | Foto: archiv DH
Zdeněk Neusar -

Stratocastera za své sólo získal Dominik Hloušek

Na tom, že právě jeho sólo je z více než padesátky soutěžních sól tím nejlepším, se v prvním kole soutěže o kytaru Fender Player Stratocaster shodla celá naše porota. „Preciznost a lehkost a žádná hra na hranici možností,“ napsal k sólu Dominika Hlouška David Pomahač. A totéž nyní potvrdilo i druhé kolo soutěže: nejvíce lajků za své sólo dostal právě tento mladý kytarista studující na Konzervatoři Jaroslava Ježka. Gratulujeme! Zdá se, že ve světě kytarových sól je všechno ještě v naprostém pořádku.

Moc děkujeme všem odvážlivcům, kteří se zúčastnili naší soutěže. A moc děkujeme také všem lajkujícím, že jste podpořili své kandidáty. Kytaru Dominiku Hlouškovi předáme v úterý 6. června v Jazz Docku na oslavě desátých narozenin našeho magazínu.

Chceme udělat radost i dalším aktivním muzikantům, proto jsme do Jazz Docku ve spolupráci s Fenderem připravili zajímavé ceny: kombo Fender Mustang GTX50, reverb Fender Hammertone, kufr na elektrickou kytaru, značkový popruh nebo nástrojový kabel. Každý zúčastněný dále získá slevu 10 % na zboží od Fenderu u Kytary.cz. Plánujete-li do Jazz Docku vyrazit, pak raději s nákupem vstupenek neotálejte, už jich moc nezbývá. Seženete je na webu klubu.

Lineup v Jazz Docku

Co k sólům finalistů napsali porotci?

„Preciznost a lehkost a žádná hra na hranici možností,“ napsal David Pomahač k sólu Dominika Hlouška. „Skvěle technicky zvládnutá těžká skladba. I přesto, že tyhle rockové úpravy a aranže se mi obvykle nelíbí,“ komentoval sólo Davida Mitrengy.

„Líbila se mi celková stavba sóla, tón, frázování. Technicky skvěle zvládnutá ukázka, která navíc zní příjemně lehce,“ uvedla Nikola Kandoussi k sólu Michala Stochleby. „Přestože se v této ukázce najdou technické mouchy, i v tomto případě mě zaujala stavba sóla, přechod z pomalého do rychlého tempa a pěkný tón,“ okomentovala sólo Tomáše Sršně.

„Parádní ‚vyprávěcí‘ sólo, skvěle nafrázované (nepřeplácané, s místy pro nadechnutí) a zvukově barevné. Jako jedno z mála postavené na backtracku s jazzovými harmoniemi. Přehled, klid a místy ta správná bluesová ‚špína‘,“ napsala k sólu Pepy Florese Anna Marie Hradecká. „Oceňuju postupné budování sóla ze základního tématu, odvahu hrát si s dlouhými tóny a dát si čas, dobře vypracované rychlé pasáže (nikoli zbytečně rychlé a nepřesné ‚brambory‘, ale smysluplné akordické rozklady) a barvu tónu,“ zhodnotila sólo Davida Hrdiny.

„Procítěná artrocková variace, které nechybí prostor,“ poznačil jsem si k sólu Tomáše Brhela. A moc se mně líbí i pěkné, harmonické sólo Hraběnky Von Gitarren. Sympatický projev, emoce. A vysoké hodnocení po zásluze dostalo i sólo Davida Dufka. Decentní, nepřepálené sólo, které pohladí.

Vítězné sólo Dominika Hlouška

Tagy 10 let magazínu Frontman

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Zdeněk Neusar
Muziku miluju. Aktivně se kolem ní pohybuju už od druhé poloviny devadesátých let, kdy jsem začal organizovat první koncerty a vydávat fanzin. Frontman a jeho vedení pro mě byla a je výzva. Cesta dál. Znát mě můžete i z Radia 1 nebo festiva…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY