Přejít k hlavnímu obsahu
Znouzectnost se mi podařilo rozmluvit | Foto: Zakkiss
Znouzectnost se mi podařilo rozmluvit | Foto: Zakkiss
Martin Zakkiss Juha -

Na první tejk! #2: ostrý start pořadu se Znouzectností

Vždycky jsem měl rád dobré písničky. A bylo mi jedno, jestli je hraje písničkář s jednou kytarou anebo velká kapela. A skvělé písničky k nám do pořadu přivezla Znouzectnost.

Plzeňskou ‚Znouzi‘ jsem znal, ale paradoxně jsem ji nikdy pořádně neposlouchal. S kytaristou Znouzectnosti – Démou – se pak známe už řadu let, ale spíš díky jeho druhé kapele Démophobia, kterou jsem v období dospívání hodně poslouchal. A tak jsem se po natáčení pořadu sám pozastavil nad tím, proč jsem Znouzectnost vlastně nikdy neposlouchal?

Když jsem pracoval na zpracování pořadu, tak se mi pořád vracela ta energie, která ve studiu byla a kterou ve mně jejich upřímné písničky vyvolávají. Fakt by mě zajímalo, co bych na to asi před lety řekl, jestli bych jejich obsah dokázal ocenit. Znouze není o instrumentálních výkonech, ale o přívalu energie a o skvělých textech. Punková jednoduchost muziky a hraní se slovy, tak by se asi Znouze dala v krátkosti popsat.

Po dotočení koncertu jsme si sedli a začali s rozhovorem. Tam proběhla moje první větší zkouška v roli moderátora. V prvním díle byla kapela složená z mých kamarádů, koneckonců jsem v kapele před lety sám hrál, a tak pro mě bylo jednoduché se s nima o všem bavit. Ze Znouzectnosti jsem se osobně znal jen s Démou, a když jsme začali natáčet rozhovor, kapela skoro přestala mluvit. Odpovídali jednoslovně nebo se zdráhali odpovědět.

Nevím, jestli to bylo nervozitou z kamer, nějakou pózou nebo tím, že chtěli zůstat tajemní. O to větší radost mám z toho, že se mi kluky podařilo rozmluvit. A stejně jako v prvním díle, kde se členové kapely o sobě dozvěděli pár nových věcí, tak se to stalo i se Znouzí. Chápete to? Hrajou spolu 35 let a mně se podařilo zeptat se na věci, které o sobě nevěděli.

Na první tejk se Znouzectností

Celkově jsem z druhého dílu fakt nadšený, protože se nám podařilo koncert lépe nasvítit a celkový vizuál se mi více zamlouvá. Učíme se za pochodu a doufám, že budeme díl od dílu lepší a lepší. A kdo bude další? To zatím sami nevíme, protože březnový díl se zatím díky zdravotním důvodům nemohl natočit. Bude to ještě napínavé, jestli se březnový díl stihne.

Držte nám palce.

Na první tejk se Znouzectností

Tagy Na první tejk! komunita Znouzectnost

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Martin Juha
Jsem kytarista a fotograf z Plzně. Na kytaru hraju od svých sedmi let a pořád mě ten nástroj nepřestává bavit. Miluju kytarové efekty a experimentování se zvukem. Mimo muziky se věnuji focení a natáčení ať už koncertů nebo jiných událostí. Svojí vášeň pro muziku a focení jsem…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY