Přejít k hlavnímu obsahu
Devět muzikantů ve studiu? S každým dalším člověkem se zvedla hladina dobré nálady | Foto: MZJ
Devět muzikantů ve studiu? S každým dalším člověkem se zvedla hladina dobré nálady | Foto: MZJ
Martin Zakkiss Juha -

Na první tejk! #4: soulová nálož Aneta & The Soul Uncles

Když jsme plánovali první díly 'Na první tejk!', věděl jsem, že budu do pořadu chtít kapelu Aneta & The Soul Uncles. Honza Šobr (kytara) je jeden z mých nejlepších přátel a o kapele mi vášnivě vyprávěl od jejího vzniku v roce 2018. Vyprávěl mi, jak je to super, jak je Aneta živel a jak to celý šlape, protože prostě Miki a Wilco jsou sehraná dvojka.

Když jsem klukům z týmu říkal o tom, že bych Anetu s kapelou do pořadu chtěl a že je to devítičlenná kapela, moc nadšení to nesklidilo. Po prvním dílu to skoro vypadalo, že se mi to nepodaří prosadit, ale nakonec jsem kluky ukecal. Podmínka ovšem byla, že nemůžou být všichni v hlavní nahrávací místnosti, protože by už nebylo místo pro nás kameramany a bojovali bychom s přeslechy, protože to na devět muzikantů + čtyři kameramany není dimenzovaná místnost. Tím se samozřejmě dost věcí zkomplikovalo. Museli jsme rozdělit kapelu i náš tým do tří místností, vymyslet zapojení, půjčit si od 4Studio.cz víc světel a vymyslet, jak chceme orientovat záběry.

Aneta s holkama v akci| Foto: MZJ

Všechno jsme to dali dohromady, domluvili (což při takovém počtu lidí není jednoduchý úkol) a vlítnulo nám do toho oboustranné nakažení Covid-19 – jedno v kapele a jedno podezření v týmu. Po uzdravení jsme se sešli u Honzy Geryka ve studiu Gerys a vrhnuli se do práce. Náš tým byl celkem rozcvičený, protože den předtím jsme točili 3. díl pořadu s Karolem Komendou. Atmosféra byla skvělá, kapela přijela postupně a s každým dalším člověkem se zvedla hladina dobré nálady.

Rozdělení do místností mělo své nevýhody. Například hlavní kameraman – Standa Bouzek – slyšel kapelu pohromadě pořádně až při střihání pořadu, protože natáčel v místnosti se zpěvačkami, kde samozřejmě slyšel hlavně zpěvy. Po koncertu jsme rychle přestavěli na rozhovor, u kterého bylo dopředu domluveno, že se ho účastní pouze Aneta, Honza, Wilco a Miki. Přece jenom vyzpovídat 9 lidí by bylo neúnosně dlouhé. U rozhovoru jsme se hodně nasmáli, protože jak už jsem psal, je to kapela veselých lidí. Aneta dřív moderovala pořad Drive na TV Óčko, tak jsem byl dost nervózní. Honza mě však od začátku uklidňoval, jak je Aneta v pohodě, jak se těší na osobní setkání a že si určitě lidsky 'sednem'. A měl pravdu! Rozhovor byl velká pohoda a já odjížděl z natáčení nadšený a vysmátý.

Měl jsem radost z toho, že se nám podařilo natočit i takhle velkou kapelu a že všichni muzikanti se u nás cítili dobře. Při mixu a střihu jsem se znova nasmál, protože jsem našel spoustu zajímavých okamžiků, viz videoteaser 2 u nás na Facebooku nebo Instagramu. Anetě jsem posílal pracovní mix zrovna ve chvíli, kdy měla kapela soustředění, takže mi pak posílali 'reakční' video a nadšení bylo veliké. Finální mixy jsou, myslím si, ještě o krok lepší, vychytalo se pár nedostatků a doladil celkový zvuk. Práce bylo na tomto díle víc než na předchozích, ale za mě osobně to stálo za to a nelituji ani jedné minuty do toho vložené.

Přeju příjemný poslech.

Co na pořad Na první tejk! říkáte, jak ho vylepšit? Napište nám do komentářů.

Tagy Na první tejk! komunita Aneta & The Soul Uncles

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Martin Juha
Jsem kytarista a fotograf z Plzně. Na kytaru hraju od svých sedmi let a pořád mě ten nástroj nepřestává bavit. Miluju kytarové efekty a experimentování se zvukem. Mimo muziky se věnuji focení a natáčení ať už koncertů nebo jiných událostí. Svojí vášeň pro muziku a focení jsem…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY