Přejít k hlavnímu obsahu
Martin Zakkiss Juha -

Na první tejk! #6: Donnie Darko

V dalším dílu našeho pořadu vystoupila kapela Donnie Darko. Donnie jsem oslovil už v lednu, když jsme plánovali druhý díl, protože se mi líbilo, že by po Ivanovi Audesovi z Five Rivers hrál hned jeho syn Ivan Audes jr. Ale štěstí nám nepřálo a podařilo se nám domluvit nahrávání až pro 6. díl.

Muzika Donnie Darko mě vždycky bavila, správný mix grunge, math rocku a podobných žánrů. Byl jsem na jejich koncertech v průběhu let několikrát a pokaždé to byl příval energie a skvělých výkonů. Pro mě jako koncertního fotografa jsou Donnie Darko správným příkladem pro kapely, protože to není žádná statická parta, ale během koncertu skáčou a paří jak o život. Na to jsem se na nahrávání Na první tejk! hodně těšil. Bohužel jsme narazili na jeden malý 'retardér' a to výšku stropu a akustických prvků ve studiu Gerys. Kluci by si určitě rádi poskočili, ale špatně by to dopadlo. Takže pokud je chcete vidět v plné parádě, musíte dorazit na jeden z koncertů podzimní šňůry.

Donnie Darko letos získali nominaci na cenu Anděl spolu s Kurtizány z 25. Avenue a Povodí Ohře, k čemuž klukům gratuluji a jsem rád, že si na nás našli čas.

Natáčení dílu s Donnie jsme si všichni hodně užili, vím, že to píšu skoro vždycky, ale prostě máme asi štěstí na super kapely, se kterými je radost spolupracovat. Během rozhovoru jsme se fakt hodně nasmáli, protože se kluci na pódiích pohybují už poměrně dlouhou dobu a během ní stihli zažít spoustu veselých historek, ať už s Donnie Darko nebo s předchozí kapelou Shogun Tokugawa.

Pro nás jako NPT tým to byl milník, protože jsme si říkali, že po šesti dílech se rozhodneme, jestli v pořadu pokračovat. Díky covidu a prázdninám vyšel 6. díl až na začátku září místo na konci června, jak bylo v plánu. Do konce roku pořad zvolní a nebude vycházet pravidelně jednou měsíčně, protože jsou všichni členové týmu pracovně vytížení. Zároveň plánujeme, jak pokračovat dál a jak pořad uživit. Jakékoliv náměty nebo nápady nám klidně napište na náš Instagram nebo Facebook.

Tagy Na první tejk! Donnie Darko

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Martin Juha
Jsem kytarista a fotograf z Plzně. Na kytaru hraju od svých sedmi let a pořád mě ten nástroj nepřestává bavit. Miluju kytarové efekty a experimentování se zvukem. Mimo muziky se věnuji focení a natáčení ať už koncertů nebo jiných událostí. Svojí vášeň pro muziku a focení jsem…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY