Přejít k hlavnímu obsahu
Anna Mašátová -

Czeching Skills: workshopy nejen pro hudebníky a hudebnice

Další ze série workshopů SoundCzech – Skills, tentokrát ve spolupráci s Radiem Wave a hudebně exportním projektem Czeching, se zaměří na tvůrčí hudební management: jak si najít svůj styl v oblasti organizování, plánovat, vyjednávat a propagovat nejrůznější hudební projekty. Akce proběhne 4. až 5. září 2018 v Pražském kreativním centru. Je zdarma a přihlásit se na ni můžete nejpozději do konce srpna.

Přístupů je mnoho jako hudebních žánrů a různí budou i přednášející. Workshop povedou osobnosti, které založily a řídí velice osobité projekty zaměřující se na podporu mladých hudebníků a hudebnic i na kultivaci hudebního průmyslu.

Německá booking agentka a promotérka Mirca Lotz je zakladatelkou hudební neziskové organizace innen.aussen.raum e.V. a agentury [fwd: like waves]. Pořádá a kurátoruje koncerty na nezvyklých lokacích a zabývá se bookingem kapel po celé Evropě. Je také zakladatelkou iniciativy a konference We Make Waves zaměřující se na podporu hudebnic a byla vybrána, jako jedna z výrazných inovátorek, do projektu Keychange.Britský manažer, mentor a hybatel manchesterské grimeové scény Danny Fahey a bývalý úspěšný rapper je zakladatelem iniciativy Thirty Pound Gentleman, která pomáhá zejména mladým umělcům a umělkyním, často sociálně znevýhodněným, zorientovat se v hudebním průmyslu. Prostřednictvím projektu Grime Beyond Borders pomáhá rapperům a rapperkám prorazit za hranice. Danny Fahey má bohaté zkušenosti s prací v komunitách od Zimbabwe až po Libanon i spoluprací s lifestylovými značkami.

První den představí Mirca Lotz a Danny Fahey své projekty, přístupy a strategie během přednášek. Druhý den se pod vedením hostů budou řešit konkrétní projekty účastníků v rámci workshopu a brainstormingu.

Přednášky a workshop budou vedeny v angličtině a vstup je zdarma. Registrace a účast na obou dnech je nutná, stačí vyplnit formulář ZDE.


Tagy czeching Pražské kreativní centrum

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

anna
Hudební publicistka, manažerka a historička umění. Je editorkou pořadu ArtCafé Českého rozhlasu Vltava a zástupkyní šéfredaktora kulturního magazínu Uni, její články kromě Frontmana naleznete také v Harmonii, Full Moonu, Sparku, Lidových novinách aj. Působila na pozici Head of…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY