Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 13.12.2020 - 00:01

Akustiky Taylor GT a GTe z nové série Grand Theater

Po uvedení akustické série American Dream přichází společnost Taylor Guitars s další edicí Grand Theater, kterou kalifornský výrobce označuje jako „novou kategorii akustických kytar co do velikosti, feelingu i zvuku“. Prvními zástupci této kolekce jsou modely GT Urban Ash a GTe Urban Ash, jež sdílí stejnou konstrukci i použité materiály, přičemž verze GTe se odlišuje pouze instalovaným ozvučným systémem.

Zástupci řady Grand Theater, vyráběné továrnou v El Cajon poblíž San Diega, jsou rozměrovým mezistupněm mezi edicemi GS Mini a Grand Concert, což podle informací Tayloru nabízí muzikantům pohodlnou hratelnost akustického nástroje, ale s mnohem plnějším zvukem, než by se od kytar této velikosti dalo očekávat.

GT si půjčují křivky modelů Grand Orchestra, ovšem s maximální šířkou těla 15 palců, a potřebnou porci nižších pásem, sustainu a projekce dodává nové žebrování C-Class s asymetrickým tvarem. Zadní desku a luby korpusu tvoří tzv. Urban Ash známý jako shamel (druh jasanu) rostoucí v oblasti jižní Kalifornie a získávaný z městských stromů, které je třeba odstranit. Zvolené dřevo produkuje obdobně vyrovnaný tón s hřejivými středy jako honduraský mahagon.

Pro stavbu topu byl vybrán osvědčený smrk sitka, krk z tropického mahagonu nese eukalyptový hmatník s 20 pražci, polohovými značkami z italského akrylátu a rosetta je vykládána intarziemi z havajské koi. Nástroje s kratší menzurou 24.125 palců disponují kobylkou s eukalyptovou základnou a zmíněný materiál kryje i hlavici osazenou celokovovými firemními strojky Mini. Provedení GTe je vybaveno elektronikou Expression System 2 se speciálními kalibrovatelnými senzory a preampem s hlasitostí a dvoupásmovými korekcemi.

Oficiální ceny nových modelů Taylor Grand Theater v transparentní úpravě Urban Sienna byly v případě americké části trhu nastaveny na cca 1400 dolarů za verzi GT Urban Ash a cca 1600 dolarů za elektroakustickou variantu GTe Urban Ash. Nástroje jsou dodávány s kvalitním hnědým pouzdrem AeroCase.

Tagy taylor Taylor Grand Theater

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY