Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Luxusní Taylor 814ce Builder’s Edition

Firma Taylor rozšířila prémiovou kolekci akustických kytar Builder’s Edition o model nesoucí označení Builder’s Edition 814ce, jenž míří na náročnější hráče, kteří si u nástroje potrpí nejen na nadstandardní kvalitu zvuku, ale také na luxusně pojatou estetiku. Tomu odpovídají bohaté intarzie z výběrových materiálů, celomasivní konstrukce, bezchybné zpracování, špičkový ozvučný systém a samozřejmě americký rodokmen. Výrobce zároveň uvedl, že modely Taylor vyráběné v USA, včetně nedávno přepracované řady 400, jsou nově osazovány špičkovými strunami D'Addario XS Phosphor Bronze. Kytary z mexické produkce dostanou tento typ strun v průběhu léta.

Klasická verze 814ce zastává v portfoliu Tayloru už dlouhou dobu pozici vlajkové lodi, a to díky kombinaci otevřeného jasného tónu, pohodlí při hře a univerzálnímu hudebnímu využití. To byly také důvody, proč kytaráři značky ponechali u verze Builder's Edition zadní desku a luby korpusu z masivního indického palisandru, které tentokrát spojili se čtyřdílnou horní ozvučnicí z výběrového smrku Adirondack, což hráčům přináší potřebnou transparentnost a čistoty ve výškách, hřejivý projev nízkých pásem a silnou projekci.

Bohaté harmonické složky, citlivou dynamickou odezvu a nezbytný sustain navíc podporuje patentovaný systém vnitřního vyztužení V-Class, nadstandardní herní komfort zajišťuje zkosená hrana horního lubu v místě, kde se opírá pravá ruka, pohodlnější přístup k vyšším polohám umožňuje výřez cutaway (opět se zakulacenou hranou) a ergonomické pojetí korpusu završuje oblíbený tvar Grand Auditorium s mírně nižším profilem.

Mahagonový krk dostal saténovou úpravu, hmatník ze západoafrického ebenu nese dvacítku středně silných pražců, pro intarzie byl stejně jako u rosetty a hlavice zvolen abalon, pravá perleť nebo eben Crelicam a ořech ze směsi Tusq má šířku 44 mm. Kotvící kolíčky zdobí tečky ze zeleného abalonu, kompenzované sedlo je vyrobeno z micarty a ladění obstarávají osvědčené mechaniky Gotoh 510 kryté vrstvou chromu v odstínu Antique Gold.

Nástroj s menzurou o délce 25.5 palců využívá aktivní předzesilovač Taylor Expression System 2 napojený na trojici senzorů umístěných v prostoru za kobylkovým sedlem, modul nabízí tři potenciometry (hlasitost, basy, výšky) zapuštěné přímo do horního lubu a preamp napájí jedna 9V baterie uložená v plastové šachtě, která je součástí výstupního jacku.

Taylor 814ce Builder’s Edition je dodáván v transparentním laku Kona Burst s leským povrchem. Oficiální cena této série se v případě české části trhu pohybuje okolo 117000 Kč včetně kvalitního pevného pouzdra.

„Kolekce Builder's Edition nabízí hráčům esteticky krásný a mimořádně ergonomický zážitek ze hry,“ říká Andy Powers, šéfdesignér, prezident a generální ředitel společnosti Taylor. „Jsme rádi, že můžeme konečně přivítat oblíbenou vlajkovou loď značky Taylor, model 814ce, na nové úrovni řemeslného zpracování a výkonu.“

Tagy taylor Taylor 814ce Builder’s Edition

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY