Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Výroční basy Sandberg California Supreme

Po signovaném modelu basisty Victora Brandta, jistícího rytmiku u norské blackmetalové kapely Dimmu Borgir, a dvou verzích California V4TT / V5TT, navržených podle specifikací člena progmetalových Opeth Martina Mendeze, nabízí německý Sandberg další várku exkluzivity, tentokrát v podobě čtyř a pětistrunných výročních kousků řady California Supreme 35th Anniversary, připomínajících 35 let od založení firmy, sídlící v saském Braunschweigu.

Nástroje s „příchutí“ butiku disponují korpusem z evropské olše, do něhož jsou vyfrézovány rezonanční komory, top tvoří výběrový javor s obláčkovou kresbou a pro stavbu krku uchyceného k tělu šesti vruty byl zvolen norský javor ošetřený tepelnou technologií Thermo Treatment. Ebenový hmatník nese 22 jumbo pražců, eliptické poziční značky a luminiscenční body. Čtyřstrunná varianta má menzuru dlouhou 34 palců, „pětka“ navyšuje tento rozměr o jeden palec, což má pozitivní vliv na konkrétnost projekce struny H.

Do hlavice, polepené plátem očkového javoru ve stejném odstínu jako korpus, jsou vsazeny odlehčené hliníkové ladicí strojky s otevřenými mechanikami a velkými třílistými rondely. Struny kotví ve firemní kobylce s masivní základnou a kameny nastavitelnými i v bočním směru, takže hráč si může v případě potřeby upravit rozteč strun podle vlastních preferencí.

Stejně jako polohové značky dodržují oválný tvar také dva humbuckery Delano X-Tender napojené na předzesilovač ovládaný hlasitostí s push/pull přepínaním modů aktiv/pasiv, potenciometrem balance umožňujícím plynulý mix obou snímačů, třípásmovými korekcemi se switchem volícím pracovní frekvence středových pásem (160 Hz, 480 Hz, 900 Hz) a druhým spínačem rozepínajícím cívky humbuckerů. Napájení obstarává 9V baterie uložená v šachtě na zadní straně korpusu.

Série Sandberg California Supreme 35th Anniversary je vyráběna v luxusně působících transparentních úpravách Blueburst, Honeyburst nebo Redburst s lesklým finálním lakem. Oficiální ceny se pohybují okolo 3150 eur za čtyřstrunnou verzi respektive 3300 eur za pětistrunné provedení. Součástí dodávky je kvalitní gig bag, servisních klíče a další příslušenství. Podle posledních informací by se měla do distribuce dostat i šestistrunná varianta

Tagy sandberg Sandberg California Supreme 35th Anniversary

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY