Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basy Sandberg z limitované série Racing Car Design

„Hudební nástroje a závodní auta mají mnoho společného. Ať už jde o jejich elegantní design, oblé křivky nebo dechberoucí lakování, obojí vyvolává mezi nadšenci adrenalin a přitahuje pozornost lidí po celém světě. Využili jsme této šance a ponořili se do světa designu závodních vozů, abychom vytvořili velmi speciální řadu baskytar.“ Těmito slovy uvedla na trh firma Sandberg, která si letos připomíná 35 let existence, čtveřici modelů VS4, TM4, TT4 a Forty Eight z limitované edice Racing Car Design.

Kolekci 35th Anniversary Racing Car Edition zastupují čtyřstrunné verze California TM ve stříbřité šedé barvě s červenými a modrými závodními pruhy, klasické provedení California VS ve stylu Precisionu v britské závodní zelené barvě, rubínově červená California TT s krémovými závodními pruhy a také nejradikálnější design Sandbergu – varianta Forty Eight v barvě Dyna Coat Blue s oranžovými pruhy a pickguardem. Součástí grafiky těla je i číslo, jež v daném případě nemůže být jiné než 35.

Shodnými konstrukčními prvky nástrojů jsou olšový korpus, šroubovaný javorový krk s tradičním C-profilem, osvědčený firemní hardware sestávající z masivní top-load kobylky umožňující rychlou výměnu strun a jejich přesné seřízení ve třech směrech, ladicí strojky s velkými třílistými rondely a srážeč strun ADG. Basy nabízejí 22 jumbo pražců, duální nultý pražec široký 39.5 mm, hmatník o radiusu 14 palců je vyroben ze standardního či očkovaného javoru nebo ebenu a menzura byla vyměřena na 34 palců.

Specifikace elektroniky a evropské ceny jednotlivých modelů

Sandberg Special Edition California VS4 Racing Car Soft Aged British Racing Green: střední půlený single coil Blacklabel P-Style, potenciometr hlasitosti plus třípásmové aktivní korekce, cena cca 2000 eur.

Sandberg Special Edition California TT4 Passive Racing Car Soft Aged Ruby Red Metallic: dvojice pasivních jednocívkových snímačů osazených Alnico magnety, společná tónová clona a samostatné hlasitosti, cena cca 2300 eur.

Sandberg Special Edition California TM4 Racing Car Soft Aged Martini Style: kobylkový humbucker Blacklabel T-Style doplněný středním singlem Black Label T-Style SC, obvod s přepínačem aktiv/pasiv, celková hlasitost, balance a dvoupásmový ekvalizer, cena cca 2480 eur.

Sandberg Special Edition Forty Eight Racing Car Soft Aged Dyna Ford GT Style: dva Powerhumbuckery FE v kovových krytech, ovládání identické jako u California TM4, cena cca 2600 eur.

Všechny výroční baskytary jsou opatřeny decentně patinovaným lakem Soft Aged a lehký relic dostal i hardware. Edice v designu závodních vozů je k dispozici pouze do konce letošního roku, a to většinou na objednávku. Součástí dodávky je kvalitní měkké pouzdro a servisní klíče.

Tagy sandberg Sandberg Racing Car Design

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY