Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Tři nové elektroakustiky Taylor řady American Dream Sunburst

Společnost Taylor oznámila rozšíření nabídky série American Dream o tři nové akustické kytary. Modely s označením AD11e-SB, AD12e-SB a AD17e-SB, patřící v portfoliu značky k finančně dostupnějším edicím vyráběným v americké centrále, dostaly elegantní nadčasovou úpravu v transparentním matném laku Tobacco Sunburst, kvalitní ozvučný systém a zahrnují konstrukční koncepce Grand Theater, Grand Concert a Grand Pacific.

Model AD11e-SB se zmenšeným korpusem ve stylu Grand Theater s žebrováním C-Class disponuje zadní deskou a luby z ořechu, horní ozvučnicí ze smrku sitka, mahagonovým krkem, hmatníkem z eukalyptu nesoucím dvacítku pražců, intarzie z italského akrylátu kombinovaného s umělou perletí a nultý pražec ze směsi Black Tusq. Ladění zajišťují spolehlivé firemní strojky s černými rondely, struny jsou v kobylce ukotveny pomocí kolíčků a rezonanci podporuje sedlo z micarty. Ovládání snímacího systému v podobě trojice potenciometrů je podobně jako u dalších dvou verzí zasazeno do horního lubu těla.

Stejné materiály byly použity také na stavbu varianty AD12e-SB, která ale nabízí korpus v kompaktním formátu Grand Concert s vnitřními výztuhami s patternem V-Class, který má pozitivní dopad na objem tónu, jeho vřelost, délku sustainu a odezvu basového spektra. Tyto vlastnosti se navíc zlepšují v průběhu času, což ocení nejen hráči s prstovou technikou pravé ruky.

V podobném duchu se nese i verze AD17e-SB, která je příbuzná s modelem AD17-e Blacktop. Od předchozích dvou nástrojů se odlišuje tělem ve tvaru Grand Pacific s žebrováním V-Class a delší menzurou 25.5 palců (AD11e-SB a AD12e-SB mají menzuru 24-1/8 respektive 24-7/8 palců), což má společně s masivnějším objemem těla vliv na brilanci, čitelnost a projekci výsledného tónu.

U všech nástrojů se o ozvučení stará elektronika Taylor Expression System 2 (ES2) vybavená patentovaným snímačem, tvořeným trojicí individuálně kalibrovaných senzorů umístěných za kobylkovým sedlem. Zvolené řešení přináší oproti konvenčním systémům větší dynamický rozsah a přesnější podání zvukových nuancí. Společně s na míru vyvinutým předzesilovačem produkuje ES2 muzikální tón a kytaru lze zapojit přímo do mixážního pultu, akustického zesilovače, aktivního PA boxu nebo zvukové karty.

Oficiální ceny novinek Taylor z kolekce American Sunburst se v případě americké části trhu pohybují v následujících relacích: AD11e-SB cca 1800 dolarů, AD12e-SB a AD17e-SB shodně cca 2000 dolarů. Součástí dodávky je prémiové hybridní pouzdro AeroCase, servisní klíč a další doplňky.

Tagy taylor Taylor AD11e-SB Taylor AD12e-SB Taylor AD17e-SB

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY