Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 13.02.2017 - 00:01

Špičková USB karta RME Fireface UFX II

Renomovaný výrobce audio techniky, německá společnost RME, inovovala zvukovou kartu Fireface UFX. Výsledkem je model RME Fireface UFX II USB 2 s nejnovějšími mikrofonními předzesilovači RME s vylepšeným poměrem odstupu signálu a šumu, minimálním zkreslením, špičkovými AD/DA převodníky a podobnými technickými parametry jako firemní vlajková loď této třídy Fireface UFX+.

RME Fireface UFX II disponuje funkcí DURec (Direct USB Recording) druhé generace s optimalizovanou USB kompatibilitou s větší spolehlivostí přenosu dat a to i v případě připojení starších a pomalejších USB disků. Mikrofonní preampy zvládají vstupní signál s hladinou až +18db, gain jednotlivých kanálů je dán maximální hodnotou 75 dB a převodníky jsou schopny pracovat v rozlišení 24bit/192 kHz.

Přední panel "dvojkové" verze s až 60 kanály (30 In / 30 Out) je osazen čtveřicí kombinovaných mic/line vstupů s phantomovým napájením, dvěma sluchátkovými výstupy (impedance pouhé 2 Ohmy, max. hlasitost +19dB), MIDI DIN konektory In a Out, USB 2 a ovládací sekcí s informačními diodami, potenciometrem celkové hlasitosti, displejem a tlačítky funkcí.

Zadní část rackového šasi je vyhrazena pro další MIDI rozhraní, zdířku USB, TOSLINK vstupy a výstupy ADAT 1 a 2, konektory World Clock, XLR vstup/výstup AES/EBU, osmi jackovým symetrickým vstupům a stejnému počtu výstupů z nichž první dva jsou v provedení XLR.

Praktickým řešením usnadňujícím ovládání celého systému je externí kontroler ARC USB Remote Control (USB 1.1 MIDI) s 15 podsvícenými, volně přiřaditelnými tlačítky, encoderem a jackem pro footswitch. Ovladač se zapojuje přímo do počítače, je nativně kompatibilní s platformami Windows a Mac OS X a s kartou spolupracuje prostřednictvím aplikace TotalMix FX. Nová karta RME Fireface UFX II USB 2 se na trhu představí zřejmě v průběhu dubna, cena pro americkou část trhu se má pohybovat okolo 2 500 dolarů.

Tagy RME RME Fireface UFX II
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY