Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

High-endová karta RME Fireface UFX III

Profesionální zvuková USB 3 karta Fireface UFX III v rackovém formátu, představující novou vlajkovou loď  renomované německé značky RME, zvládne v základu 94 kanálů I/O, díky čemu se může stát centrem každého vícestopého studia. Model kromě jiného nabízí bezprecedentní flexibilitu, kompatibilitu, začlenění funkce DURec (Direct USB Recording) a samozřejmě špičkovou kvalitu hardwaru i firemních ovladačů RME s nízkou latencí, zaručují bezchybný provoz v jakémkoli režimu a aplikaci.

Verze Fireface UFX III je založena na nově vyvinutém boardu využívajícím analogovou a digitální technologii. Analogová disponuje například DC výstupy (CV/Gate – modulární synthy a další hardware) nebo inovovanými AD / DA převodníky s vylepšenou hodnotou THD+N, zatímco  digitální část umožňuje díky aktualizovaným high-tech komponentům řadu zajímavých a praktických funkcí.

Ty zahrnují SteadyClock FS, MADI I/O (64 kanálů), výkonný DSP engin, USB 3.0 (připraven na plných 94 kanálů I/O Class Compliant), TotalMix FX, zmíněný Direct USB Recording či podporu pokročilého dálkového ovládání ARC USB (k dispozici samostatně), což společně s další výbavou posouvá tuto kartu mezi preferované nástroje profesionálů v oblasti multitrackingu, mixáže a masteringu.

„Trojka“ má všechny konektivní funkce předchozího modelu UFX II, včetně čtveřice combo vstupů s předzesilovači, dvou sluchátkových výstupů a DIN konektorů MIDI In/Out na předním panelu, stejně jako osm TRS linkových vstupů umístěných na zadní straně šasi. Kromě toho zůstaly zachovány i dva symetrické analogové XLR výstupy  a šest TRS výstupů, připraveno je také AES/EBU, dvojice zdířek (2x2) Toslink ADAT 1+2, druhá dvojice konektorů MIDI In/Out, port USB 3 kompatibilní s formátem USB 2 a druhý port pro externí flash disk.

Napájecí okruh je optimalizován pro síťové napětí 100 – 240 V / 50 – 60 Hz. Oficiální cena rackové prémiové zvukové karty RME Fireface UFX III o rozměrech 483 x 44 x 210 mm / 440 x 44 x 210 mm (s nebo bez odnímatelných rackových úchytů) a hmotnosti 3 kg byla nastavena okolo hranice 2900 eur.

Tagy RME RME Fireface UFX III

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY