Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 17.04.2020 - 00:01

Speciální série Mad Professor Fuzz32

Finská butiková značka Mad Professor představila ručně kompletovaný pedál Fuzz32, zkreslující pomocí germaniových diod, což se částečně odráží i v názvu efektu – 32 je atomové číslo tohoto polokovového prvku. Novinka není typickou reissue verzí klasických fuzzů, o čemž svědčí modifikovaný okruh eliminující neduhy germaniových vintage fuzzů.

Germaniové tranzistory sice disponují muzikálním zvukem, ale kromě jiného jsou náchylné ke změnám teplot a příliš si nerozumí ani s obvody ostatních zařazených efektů. Podle slov výrobce by Fuzz32 měl být proti těmto problémům imunní, takže případný uživatel nemusí s pozicí a nastavením zkreslení zdlouhavě laborovat.

Další výhodou je navýšená hlasitostní rezerva a flexibilitu posiluje také páčkový spínač Boost. Vedle zmíněné hlasitosti lze průběh signálu ovládat potenciometrem gainu a kalibrovanou tónovou clonou. Efekt je možno napájet 9V baterií nebo standardním adapterem.

Germaniový Mad Professor Fuzz32 se na trhu objeví v počtu 96 kusů, série je rozdělena po 32 kusech do barevných edicí v červeném, modrém a tyrkysovém odstínu. Oficiální evropská cena se pohybuje okolo 290 eur.

Zvukové možnosti fuzzu demonstrují přiložená videa – v prvním záznamu byl použit Fender Custom Shop Strat se singly Kloppmann ST-67 zapojený do aparátu Two Rock Bloomfield Drive, druhé video bylo natočeno s pomocí Fenderu Stratocaster osazeného snímači Kloppmann Blue Poet, vintage Marshallu JMP MKII z roku 1973 a rackového speaker emulatoru Two Notes Torpedo Studio s IR impulsy boxu vybaveného reproduktory Celestion Greenback.

Tagy Mad Professor Mad Professor Fuzz32

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY