Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 07.05.2020 - 00:01

Mad Professor Ruby Red Booster se speciálním „Nashville“ modem

Finský výrobce butikových krabiček Mad Professor zařadil do svého nabídkového katalogu modifikovanou sérii treble boosteru, vycházející z klasického provedení Ruby Red Booster, představeného před deseti lety. Limitovaná edice, vizuálně se lišícící od předlohy pouze přelepkou s nápisem „Custom“, disponuje úpravou Nashville Hot Mids Solo Boost, jejíž vznik komentuje výrobce slovy:

„Během pandemie Covid-19 naše továrna neběžela na plný výkon, takže jsme tady v sídle společnosti měli nějaký čas na to, abychom vybrané pedály modifikovali podle návrhů a přání některých zákazníků. Jedna z těchto úprav se týká Ruby Red Boosteru – s nápadem na Nashville Hot Mids Solo Boost přišli naši přátelé z Nashvillu.“

Korekční obvod treble boostu nyní kromě vyšších pásem zesiluje také horní spektrum středových frekvencí, což tónu dodává průraznější charakter a objemnější projekci vhodnou pro melodické linky a sólové party. Tedy přesně to, co kytaristé nejen v nashvillských nahrávacích studiích požadují od flexibilního boosteru.

V efektu je integrován i signálový buffer, boost má zdvih až 40 dB a master, umístěný za touto sekcí, nastavuje celkovou hlasitost a v maximální poloze funguje pouze jako odpor vůči kostře. Zmíněný buffer lze přepnout do režimu true bypass pomocí malého switche ukrytého uvnitř šasi. K napájení pedálu s proudovým odběrem cca 6 mA lze použít DC adapter s rozsahem 9 až 18 V nebo 9V baterii.

Pro stavbu limitované edice Mad Professor Ruby Red Booster s ručně pájenou modifikací Nashville Hot Mids Solo Boost byly samozřejmě použity výběrové součástky, oficiální evropská cena se pohybuje lehce nad hranicí 200 eur. Přiložená videa demonstrují zvukové možnosti standardní originální verze RRB.

Tagy Mad Professor Mad Professor Ruby Red Booster Nashville Hot Mids Solo Boost

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY