Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 11.01.2020 - 00:01

Mad Professor Super Black se zvukem aparátů Fender Blackface

Finský výrobce butikových efektů Mad Professor přichází na trh s pedálem Super Black, nabízejícím tradiční zvuk celolampových komb a zesilovačů Fender Blackface, kombinovaný se zkreslovací jednotkou postavenou na obvodech oblíbeného firemního overdrivu Sweet Honey.

Výrobce uvádí, že okruh Blackface kopíruje celou signálovou cestu těchto vintage aparátů, které Fender začal produkovat v 60. letech, takže krabičku lze využít také jako preamp zapojený přímo do koncového stupně kytarového zesilovače, kdy výsledný zvuk není ovlivňován jeho preampovou sekcí.

Ovládání sestává z gainu, hlasitosti, čtyřpásmových korekcí a k integrovanému overdrivu se samostatným nášlapným spínačem jsou přidruženy potenciometry Volume a Drive. Vzhledem k tomu, že série Fender Blackface sestávala z několika modelů s odlišnými vlastnostmi, disponuje Super Black i dvojicí páčkových přepínačů Bass Cut a Compression ovlivňujících množství spodních pásem a míru komprese.

Hlavní footswitch je zapojen v režimu true bypass a efekt s proudovým odběrem 27mA napájí 9V DC adapter nebo ekvivalent s rozpětím 8V – 16V. Oficiální evropská cena dvoukanálového preamp/drivu Mad Professor Super Black se pohybuje pod hranicí 280 eur.

Tagy Mad Professor Mad Professor Super Black

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY