Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Chorus/vibrato Mad Professor Electric Blue II

Butikový výrobce Mad Professor Amplification se vrátil k oblíbené modulaci Electric Blue, na jejímž základu postavil komplexnější verzi Electric Blue II disponující kromě chorusu také proprietárně navrženým okruhem vibrata. Plně analogový pedál využívá kvalitní komponenty včetně čipů BBD (bucket-brigade device), které poskytují objemný muzikální tón a jsou také srdcem celé řady ceněných vintage pedálů jako např. Boss DM-2 a CE-1, Electro Harmonix Memory Man, Maxon AD-999, MXR Flanger/Doubler, Moog Moogerfooger MF-104M, Carlsbro Mantis, A/DA Flanger apod.

Krabička je osazena potenciometry Depth – hloubka modulace, Speed – rychlost pulsace, Tone – korekce ovlivňující výraznost vyšších středových pásem, Mix – plynulé nastavení poměru čistého / efektovaného signálu a páčkovým přepínačem volícím vibrato nebo chorus.

Flexibilně pojaté vibrato bylo optimalizováno také pro bezproblémové fungování se zkresleným zvukem, chorus nabízí kultivovaně znějící rejstříky počínaje jemnou modulací až po masivní vlnu a při vyšších hodnotách parametru Speed lze dosáhnout soundu typického pro rotary speaker (Leslie).

Footswitch je zapojen v režimu true bypass, takže pedál ve vypnutém stavu nedegraduje průchozí signál, napájení obstarává standardní 9V adapter, ale efekt s proudovým odběrem cca 35 mA zvládne i napětí v rozsahu 8.5 až 12 V (vyšší napětí = vyšší dynamika a projekce) a vstupní okruh je chráněn proti přepólování.

Oficiální evropská cena chorus/vibrata Mad Professor Electric Blue II se pohybuje okolo hranice 210 eur, což za poctivě navržený, ručně kompletovaný efekt s kvalitní konstrukcí i zvukem není přehnaná částka. Možnosti novinky z produkce „finských profesorů“ demonstruje přiložené video věnované výhradně zvukové stránce tohoto efektu.

Tagy Mad Professor Mad Professor Electric Blue II

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY