Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 24.07.2020 - 00:01

Čtveřice modifikovaných efektů od Mad Professor

Butiková značka Mad Professor pokračuje v rozšiřování speciální série pedálů řady Custom, zahrnující modifikované verze standardních efektů finského výrobce. Do nabídky přibyl model Dual Blue Delay Deep mod doprovázený trojicí zkreslovačů Big Tweedy Drive Super Tweed mod, Stone Grey Distortion Modernized mod a Amber Overdrive Midas Touch mod, které v limitované edici Custom nyní doplňují dříve představené drivy Ruby Red Booster Nashville Hot Mids Solo Boost a Sweet Honey Overdrive Fat Bee mod.

Dual Blue Delay Deep mod dostal na přání zákazníků upravenou sekci Short pro dosažení temnějšího zvukového témbru modelu Deep Blue Delay a modifikací prošel také okruh Long, jehož ovladač Level může být nastaven do extrémnějších pozic bez náchylnosti k zahlcení signálu. Novinkou je i přepínatelný multi-head režim inspirovaný slavným vintage dozvukem Echorec.

Big Tweedy Drive Super Tweed mod pokračuje v tradici svého předchůdce, poskytujícího sound blízký starým lampovým kombům Fender. Custom verze nabízí vyšší porci gainu a basového spektra, ovšem bez ztráty zvukových kvalit v oblasti nižších úrovní zkreslení. Uživatel tak dostane širší paletu tónů včetně charakteru nízkowattážních aparátů Fender Tweed s vytaveným koncovým stupněm a na to navazující kompresí, barvou a sustainem.

Stone Grey Distortion Modernized mod disponuje podobně jako standardní provedení high-gainovým soundem evokujícím zvuk Tonyho Iommiho v raném období Black Sabbath. Modifikace posouvá úroveň maximálního zkreslení ještě o stupínek výš a ke změnám došlo i ve středních frekvenčních pásmech, což možnosti tohoto pedálu přibližuje zvukovému charakteru stowattového elektronkového aparátu s průraznou projekcí a rychlým atakem.

Amber Overdrive Midas Touch mod je derivátem staršího oblíbeného drivu Golden Cello a poskytuje zvuk kombinující fuzz s klasickým overdrivem, ovšem bez dozvukové sekce obsažené v dnes už nevyráběném efektu. Novinka nabízí objemný saturovaný tón s hladkými konturami, muzikálními výškami, bohatými harmonickými složkami a také větší hlasitostní rezervou. Cena modifikovaných zkreslovačů byla nastavena shodně na 208 eur, delay lze pořídit za 346 eur.

Tagy Mad Professor Mad Professor Custom Serie 2020

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY