Přejít k hlavnímu obsahu
Samir Hauser, foto: archív umělce
Samir Hauser, foto: archív umělce
Martin Hošna - Út, 27.03.2018 - 09:00

Samir Hauser o Andělech: Smrad přizdisráčství ze všech pórů

Předák Vanessy Samir Hauser bude jedním z frontmanů, který se zúčastní oslavy narozenin našeho magazínu 12. dubna v Jazz Docku. Přinášíme další rozhovor, přesně v duchu nevyzpytatelného a objektivně kritického Bruna Ferrariho.

Co by měl podle tebe frontman kapely splňovat?

Měl by mít odvahu zajít vždycky dál než ostatní a neměl by se řídit módou. Měl by módu vytvářet, ne ji následovat.

Které alter ego ti vyhovuje víc? Samir Hauser, nebo Bruno Ferrari?

Jak kdy, pro mě je důležité, že to můžu střídat. Být Brunem je ale občas dost náročné, tahle osoba přitahuje velmi neslušné zážitky.

Proč vzniknul vlastně Bruno Ferrari?

Abych měl co nejvíc neslušných zážitků.

Vydal jsi svoje poslední sólovou desku s finanční pomocí svých fanoušků přes Startovač. Budeš v tom pokračovat i nadále?

Samozřejmě. V nejbližší době chci vybírat na liposukci podbradků.

Desky se neprodávají. Proč má tedy vůbec smysl je vydávat?

Je to pravda, nemá to smysl. Dělá se to už jen ze setrvačnosti.


Na novém albu se podílelo mnoho zajímavých jmen. Koho bylo snadné přemluvit, aby se podílel na sólovce, kdo se zdráhal?

Nikoho jsem nepřemlouval. Snadné to bylo se všemi.

Proč Vanessa skončila? Došla inspirace?

Ano, došla inspirace, a navíc už nás to začínalo trochu nudit. Pokud bude někdy nové album Vanessy, tak bude o dost jiné. Určitě to ale nebude dřív, než půjde do kin náš film Prokopat se ven.

Je podle tebe rock'n'roll hlavně o tom, jak provokovat?

Je to hlavně o absolutním uvolnění. A to tady začíná chybět. Nedávno jsem se ocitl v šatnách během předávání cen Anděl a hodně to připomínalo večírek svazu socialistické mládeže. Všichni byli střízliví, uvědomělí, nikde ani molekula nadhledu, smrad přizdisráčství se jim linul ze všech pórů. Bylo mi těch lidí líto. Na co budou jednou vzpomínat? Jak lezli někde někomu do prdele? Jak se chovali slušně?

Devadesátky pro tebe byly hodně divoké. Zdá se, že jsi jediným ze své generace, kdo v té jízdě pokračuje dál. Co můžeme čekat od tebe po hudební stránce příště?

Víte co? Poté, co jsem viděl předávání cen Anděl, které vycházejí vstříc obecnému vkusu širokého publika, a slyšel sračky, které tam vládly, mám pocit, že jsou jen dvě možnosti – buď se na to vykašlat a nic už nevydávat, nebo začít s teroristickými akcemi a odpalovat na podobných večírcích výbušniny. Asi zvolím tu druhou variantu. Po zhlédnutí předávacího večera začínám ještě víc rozumět záporným charakterům z Gotham city, jako jsou Tučňák nebo Joker.


Točíš prý film. V jaké je fázi?

Pořád sháníme peníze, ale pro jistotu jsem to posichroval v Teplicích u jednoho okultisty. Jmenuje se Vaněk a tvrdil, že vyvolal nějakého démona, co nám ty peníze sežene. Ten Vaněk je takový zvláštní případ, představte si, že je vyučený číšník a to, že má nadpřirozené schopnosti, zjistil, když nosil hostům jídla, ještě než si je objednali. Dal jsem mu skoro pět tisíc, tak věřím, že je to na dobré cestě.

Kdysi jsi pronesl, že je Česká televize znormalizovaná. Co říkáš na současné dění okolo ČT, kdy je v hledáčku politických třenic?

Nechápu, k čemu někdo potřebuje Českou televizi. To je pro mě naprosté sci-fi. V České televizi by měli dávat jen filmy a seriály pro pamětníky a měla by být určená výhradně důchodcům. Koukat na televizi je na úrovni zvrhlého a špinavého gerontofilního porna. Je to skutečně úchylné.

Tagy Frontman live Vanessa Samir Hauser Bruno Ferrari
Hudba mě provází celý můj život, snad proto, že ji beru jako „univerzální řeč“ všech. Miluju jakoukoli, která útočí na solar, a je jedno, jestli je to lidovka, hard rock, grind core nebo jazz. minulost: • v zajetí klasické hudby až do dospělého vysokoškolského věku, houslo...
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY