Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 21.03.2018 - 00:01

Reverb Mad Professor Kosmos

Finský výrobce butikových efektů Mad Professor uvedl na trh nový typ pedálového reverbu Kosmos. Nabízí širokou škálu ambientních mono režimů včetně funkce Freeze a dvojice modů Swell, které vzhledem ke koncepci footswitche nevyžadují použití externího volume pedálu.

Krabička disponuje celkem 11 typy dozvuku (Plate, Room, Spring, Hall, 3x Reverb + Shimmer, 2x Reverb + Delay, 2x Swell) volitelných pomocí rotačního přepínače doplněného ovladači Level, Tone, Time a Control. Posledně jmenovaný potenciometr nastavuje různý parametr v závislosti na zvoleném režimu.

Nášlapný true-bypass footswitch slouží kromě samotného zapnutí efektu také jako spínač funkce Freeze, v případě modů SW1, SW2 ovlivňuje rychlost parametru Swell a navíc umožňuje měnit zapojení signálové cesty (Dry+Wet / Wet), což uvítají především majitelé aparátů s paralelní efektovou smyčkou.

O zvoleném signálovém modu informuje aktivační LED dioda (Dry+Wet = rychlé blikání, Wet = pomalejší pulsace) a praktickou vychytávkou je i ochrana proti přepětí, kdy problikávající dioda značí příliš vysoké napětí adapteru, a tím pádem automatické odpojení vstupního DC obvodu kalibrovaného na standardní hodnotu cca 9V.

Mad Professor Kosmos, představující flexibilní ambientní efekt s kvalitními dozvuky, intuitivním ovládáním a velmi kvalitním zpracováním, je už dostupný na českém trhu, kde se jeho cena pohybuje pod hranicí 6 200 Kč.

Tagy Mad Professor Mad Professor Kosmos
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY