Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 11.08.2020 - 00:01

Radial HotShot 48V: multifunkční switcher pro mikrofony

Kanadská společnost Radial Engineering zahájila sériovou produkci aktivního multifunkčního přepínače HotShot 48V, určeného pro kondenzátorové i dynamické mikrofony, jenž byl poprvé představen na letošním zimním veletrhu NAMM. Krabička, kterou zpěváci ocení nejen v koncertních podmínkách, nabízí několik režimů zapojení, možnost využití dvou přepínacích modů a samozřejmě i phantomové napájení.

Dvoukanálový systém umožňuje ztlumit signálovou cestou mířící do hlavního mixážního pultu a ponechat aktivovanou jen větev napojenou na pódiový odposlech, takže po stisknutí footswitche může vokalista v případě potřeby pohodlně komunikovat s kapelou nebo techniky. Po připojení kabelu pouze do výstupu A je HotShot 48V využitelný i jako Mute spínač.

Kovový footswitch funguje v klasickém režimu nebo v modu Momentary, kdy je funkce aktivována při stále stisknutém přepínači, což platí pro volbu kanálů i muting. K výběru těchto modů slouží tlačítko Latch umístěné na čelní straně, kde má své místo také uzamykatelný symetrický XLR vstup s přiřazeným spínačem phantomového napájení 48V a dvojice XLR výstupů kanálů A/B vybavených společným odepínáním uzemnění.

Novinka je napájena standardním adapterem 9-12V (min. 400 mA) – důvodem není jen integrovaný phantom pro kondenzátorové mikrofony, ale také eliminace šumů a ruchů vznikajících při přepínání pasivních zařízení. Aktivní obvody navázané na spínací relé disponují delay mikroprocesorem se zpožděním 5 ms, což je při poslechu audia nerozpoznatelná hodnota dostačující k tomu, aby byly ze signálu odtraněny rušivé interference.

Switcher snese díky robustnímu šasi z ocelového plechu i hrubší zacházení, použity byly kvalitní konektory firmy Neutrik a nechybí úchytka zabraňující nechtěnému vtržení napájecí šňůry. Oficiální cena modelu Radial HotShot 48V byla v případě americké části trhu nastavena okolo hranice 250 dolarů.

Tagy Radial Engineering Radial HotShot 48V
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY