Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 12.05.2020 - 00:01

Digitální rozhraní a DI box Radial USB-Mobile

Kanadská společnost Radial Engineering představila zajímavou novinku nesoucí označení USB-Mobile, nabízející DI box s digitálním rozhraním určeným pro využití s chytrými telefony a tablety. Pilotní verze zajišťuje kompatibilitu se systémy pracujícími na platformě iOS, nicméně podle informací výrobce by se na trhu měla objevit také verze podporující zařízení s Androidem.

V daném případě je asi na místě zdůraznit, že se nejedná o zvukovou kartu pro audio záznam, ale o model umožňující přenos zvuku z mobilních zařízení do mixážního pultu, konzole nebo PA systému, a to bez snížení kvality audio signálu.

Bytelné šasi ze dvou ocelových U-profilů je osazeno vstupním portem USB-A, dvojicí symetrických XLR výstupů Neutrik s odepínáním uzemnění, přímý monitoring zajišťuje minijacková sluchátková zdířka s navázaným potenciometrem hlasitosti a najdeme zde i tlačítko aktivující monofonní režim.

Napájení je řešeno prostřednictvím adapteru 5VDC 3A, jehož zdířka má opačnou polaritu, než je tomu např. u většiny efektových krabiček. Příjemným a hlavně praktickým bonusem je možnost dobíjení připojeného telefonu či tabletu.

Radial Engineering USB-Mobile, vycházející z koncepce pasivního stereo DI boxu USB-Pro, se může stát platným pomocníkem při studiové i koncertní práci, kde usnadní distribuci různých podkresů nebo speciálních zvuků. Cena nastavená pro americkou část trhu se pohybuje pod hranicí 300 dolarů.

Tagy Radial Engineering Radial USB-Mobile
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY