Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 27.07.2018 - 00:01

Jednoduchý mix Radial Presenter

Heslo v jednoduchosti je síla razí kanadská společnost Radial Engineering u nového kompaktního mixpultu označeného Presenter. Jak už z názvu novinky vyplývá, jedná se o model určený především k ozvučení různých prezentačních akcí, kde je potřeba využívat paralelně mikrofon s další zvukovou složkou, nicméně kvalita zpracování a konektivita umožňuje jeho použití i v jiných podmínkách.

Pultík s velmi přímočarým a přehledným ovládáním je osazen mikrofonním předzesilovačem se symetrickým XLR vstupem a tlačítkem aktivujícím phantomové napájení 48V, dvojice nízkoimpedančních XLR audio výstupů doplňují přepínače pro odpojení uzemnění a mono režim, pro připojení např. tabletu, notebooku apod. slouží USB port a na protější straně šasi najdeme také stereo minijackový vstup pro zapojení další zdroje zvuku (MP3 přehrávač, telefon apod.).

Vstupní citlivost mikrofonního kanálu nastavuje potenciometr Mic In a nechybí dvoupásmové aktivní korekce basů a výšek doplněné posuvným spínačem Low Cut s trojicí modů ořezávajících spodní frekvenční pásma pro optimalizaci zvuku a zvýšení čitelnosti mikrofonní větve (režimy Flat/80Hz/120Hz). Ovladač Audio Program určuje úroveň hlasitosti USB a minijackového vstupu.

Radial Presenter, slučující signál dynamického nebo kondenzátorového mikrofonu s prioritním minijackovým nebo USB kanálem (USB port typu B slouží také k napájení), disponuje frekvenční odezvou v rozmezí 20 Hz až 20 kHz, převodníkem 96 kHz, maximální gain se pohybuje na hranici +52 dB a vstupní impedance činí 10 kOhm. Cena mini-pultu se má v případě amerického trhu pohybovat okolo 300 dolarů.

Tagy Radial Engineering Radial Presenter
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY