Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Akustický preamp Radial PZ-Pro

Kanadská společnost Radial Engineering posílila nabídku předzesilovačů pro akustické nástroje z edice Acoustic Series o model nesoucí označení PZ-Pro, představující vlajkovou loď sdružující vlastnosti předchozích verzí AC-Driver, PZ-Pre a PZ-Deluxe. Dvoukanálový pedálový preamp je využitelný nejen s ak. kytarou či basou, ale připojit lze i snímačem osazené housle, ukulele, kontrabas apod. Jeden ze vstupů lze navíc optimalizovat pro mikrofon, nechybí nastavitelná efektová smyčka, symetrické výstupy a další funkce.

Každý kanál disponuje nezávislými ovladači hlasitosti, třípásmových korekcí se semi-prametrickými středy a filtrací s přepínačem bypass, notch, HPF pro eliminaci zpětné vazby nebo odstranění nízkých frekvencí. Integrován je booster se zdvihem až +15 dB a další spínače citlivosti (+10 dB/10 MOhm) pro nástroje s piezo snímači jsou umístěny na levém boku ocelového šasi.

Efektová smyčka je vybavena potenciometrem FX Blend obstarávajícím mix čistého a efektovaného signálu, třípolohovým posuvným switchem přiřazujícím FX obvod k jednotlivým větvím či oběma kanálům současně a na levé straně je usazen spínač Loop On pro stabilní aktivaci smyčky navázané na prostřední footswitch Boost/FX Loop, jehož funkce lze dále volit pomocí přepínače s režimy Boost, Loop, Both. Levý footswitch je vyhrazen pro celkový muting průchozího signálu s výjimkou bufferovaného tunerového výstupu a pravý nášlapný spínač A/B Toggle vybírá mezi dvojicí kanálů.

Vestavěn je stejný počet nástrojových jackových vstupů, přičemž konektor B umožňuje otočení fáze, sumarizaci větví A+B, zapnutí phantomového napájení 48V a tlačítko Mic On aktivuje mikrofonní XLR vstup. Najdeme zde i zmíněnou zdířku ladičky, send / return ef. smyčky, klasický audio výstup a dva symetrické XLR výstupy Pre/Post EQ Out, doplněné odpojitelným uzemnění a fázovým spínačem.

Akustický podlahový předzesilovač Radial PZ-Pro o rozměrech 231 x 135 x 46mm a hmotnosti 2.27 kg napájí firemním adapter 15VDC/400, jenž je součástí balení. Oficiální cena byla v případě americké části trhu nastavena těsně pod hranicí 500 dolarů, což je vzhledem k možnostem a kvalitě zpracování tohoto modelu odpovídající částka.

Tagy Radial Engineering Radial PZ-Pro

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY