Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 19.04.2017 - 00:01

Přenosná USB karta RME Digiface

Německý výrobce audio techniky a softwaru RME představil přenosné USB audio rozhraní s označením Digiface USB, které při kompaktních rozměrech a hmotnosti pouhých 220 g nabízí tradičně špičkový sound s možností zpracování audio signálu a jeho přenos ve formátech ADAT a S/PDIF. Zařízení spolupracující s platformami Windows a Mac umožňuje nastavení pracovních vzorkovacích frekvencí v rozmezí 32 až 192 kHz a součástí je také integrovaná aplikace TotalMix FX.

Bytelně působící šasi je osazeno čtveřicí optických vstupů/výstupů a každý z portů disponuje přepínáním mezi osmikanálovým systémem ADAT nebo dvoukanálovým S/PDIF, takže v prvním případě karta obsáhne až 32 vstupů a výstupů plus analogový stereo sluchátkový výstup, jehož konektor je společně s napájecí USB zdířkou a spínači Sync umístěn na protilehlé straně šasi.

Interní mixer TotalMix FX se postará o bezproblémový routing vstupních/playback kanálů a jejich rozdělení do výstupů, tvorbu submixů s nulovou latencí (17 x v nezávislém stereu), distribuci signálu do více výstupů, nechybí jednotka Control Room s funkcemi Talkback, Main/Phones, možnost plynulé mixáže input/playback v režimu ADM (ASIO Direct Monitoring) a mnoho dalšího.

Zařízení je vybaveno nejnovější firemní technologií Plug and Play zaručující jednoduchou, rychlou a bezkolizní instalaci a výrobce udává plnou kompatibilitu se systémy Windows 7 a výše a Mac OS X ve verzi 10.6 a vyšší. Součástí balení je také analytický, měřící a testovací software DIGICheck. Novinka od RME už dorazila i na český trh, kde se její cena pohybuje pod hranicí 10 700 Kč.

Tagy RME RME Digiface
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY