Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Perkusivní digitální pedály Meinl řady STB

Německá značka Meinl Percussion uvedla na trh novou kolekci Digital Stomp Box, tvořenou pěti elektronickými pedály řady STB, na které můžete klepat nohou a vytvářet tak rytmy pro doprovodnou hudbu. Každý pedál je vybaven obvodem s předprogramovaným perkusním zvukovým efektem optimalizovaným pro různé styly, kvalitním jackovým výstupem (duální kontakty) a gumovým nášlapným tlačítkem Push s rychlou a citlivou reakcí pro bezproblémovou hru s odstupňovanou dynamikou.

Produktová série zahrnující modely Kick, Cowbell, Clap, Tambourine a HiHat se hodí jak pro kytaristy, basisty, tak i pro hráče na cajon nebo multiinstrumentalisty. Zmíněný čtvrtpalcový výstupní konektor je schopen přenést audio signál do jakéhokoliv zesilovače, PA systému, mixážního pultu atd., a to bez nechtěného šumu a dalších interferencí. Zvukový charakter zástupců této kolekce demonstrují následující videa.

Meinl Kick STB1

Meinl Cowbell STB2

Meinl Clap STB3

Meinl Tambourine STB4

Meinl HiHat STB5

Perkusivní efekty Meinl z edice Digital Stomp Box mají odolné hliníkové šasi, hmotnost cca 350 g, jsou napájeny bateriemi, ale v případě využití více pedálů je na rozdíl od standardních kytarových krabiček nelze zapojit do série – každý pedál vyžaduje vlastní vstup na vícekanálovém zesilovači či pultu. Naopak zvukovou paletu jednotlivých pedálů je možno rozšířit pomocí externích efektů, looperu apod. Oficiální ceny se pohybují okolo 90 eur za kus.

Tagy meinl Meinl Digital Stombox STB

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY