Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 26.05.2015 - 00:01

Nový TCE Ditto Stereo Looper s funkcí StarJam

Dánský TC Electronic představil na frankfurtském hudebním veletrhu prozatím nejnovější verzi svého populárního smyčkovače Ditto. Novinka nesoucí označení Ditto Stereo Looper disponuje dvojicí vstupů i výstupů a také možností využívat aplikaci StarJam.

Krabička využívá obvodu s 24-bitovými ADA převodníky poskytujícími kvalitní nekomprimovaný audio signál a možnost nahrávat sekvence o délce až 5 minut. Množství nahraných vrstev není nijak limitováno. Samozřejmostí je nulová latence a zapojení v režimu true bypass.

Kromě jackových true stereo vstupů a výstupů je efekt osazen potenciometrem, jímž v základním nastavení ovlivňujeme hlasitost smyčky v poměru k originálnímu zvuku. Krabička je vybavena miniswitchem po jehož přepnutí do spodní polohy funguje potenciometr jako hlasitost smyčky stažené z internetového katalogu StarJam, na kterém najdeme předehrané loopy, na jejichž tvorbě se podíleli např. John Petrucci, Paul Gilbert, Guthrie Govan nebo Nathan East.

Ovládání Ditta je velmi intuitivní a veškeré povely k přehrávání, mazání nebo vrstvení smyček zajišťuje nášlapný footswitch. Jedno zmáčknutí aktivuje nahrávání loopu, další spouští přehrávání a následujícím sešlápnutím aktivujeme nahrávání další vrstvy. Funkce Undo/Redo spustíme podržením footswitche v sešlápnuté poloze. Dvojím zmáčknutím přehrávání smyčky zastavíme a následným delším stiskem ji vymažeme.

Pokud se poohlížíte po kvalitním looperu s jednoduchým ovládáním, stereo režimem, možností importu/exportu smyček a navíc s nadstandardem v podobě funkce StarJam, tak vyzkoušejte TCE Ditto Stereo Looper. Efekt by se měl na evropském trhu objevit na začátku června. Předpokládaná cena se má pohybovat pod hranicí 130 Euro.

Tagy Ditto Looper X2
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY