Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

TC Electronic Ditto Looper X2: sofistikovaný nástupce malého Ditta

Dánský TC Electronic přináší dobrou zprávu všem muzikantům, kteří se chystají do své výbavy zařadit efekt umožňující smyčkování a vrstvení zvukového podkladu. Na lednovém veletrhu NAMM v kalifornském Anaheimu firma uvede zdokonalenou verzi populárního looperu Ditto.

Novinku s označením Ditto Looper X2 by měla ve výstavních prostorách TCE představit dvojice famózních kytaristů Guthrieho Govana a Paula Gilberta, kteří už mají jedny z prvních kusů těchto efektů ve svých pedalboardech.

Ditto Looper X2 zásadně rozšiřuje uživatelské možnosti svého předchůdce - kovové šasi (opět v nenápadném šedém laku) je oproti malému Dittu téměř dvojnásobně širší, tuto změnu si vyžádalo především osazení dvěma footswitchi a také větší počet jackových vstupů.

Levým nožním spínačem aktivujeme stejně jako u původního Ditta funkci Loop/True Bypass, pravý spínač s označením FX zapíná jednu z trojice nově přidaných funkcí. Ty se skládají z modů Reverse - obrácené přehrávání smyčky, 1/2 Speed - podklad hraje v polovičním tempu a Stop. Jednotlivé mody volíme pomocí třípolohového páčkového přepínače umístěného v pravé části efektu.

Na levé straně looperu najdeme ještě dvoupolohový přepínač pro funkce Store/Delete a pro možnost nastavení hlasitosti základního podkladu, která se, shodně jako u poslední smyčky nastavuje velkým potenciometrem Loop Level.

Další funkce, jako např. krok zpět/vpřed se aktivují příkazy přes hlavní footswitch (shodné s ovládáním menší verze Ditta). Maximální délka paměti je 5 minut, počet nahraných smyček není nijak omezen.

Krabička umožňuje posílat signál v tzv. true stereu (2x IN, 2X OUT) - čtveřici jackových zásuvek doplňuje na čelním panelu ještě vstup napájecího adaptéru 9V DC 100mA a výstup mini USB pro zapojení do počítače (import a export dat pro PC i Mac). Na spodu efektu je umístěna šachta pro dvě 9 voltové baterie.

TC Electronic Ditto Looper X2 by se měl na evropském trhu objevit během března. České ceny samozřejmě ještě nejsou stanoveny, ale předběžné informace výrobce, týkající se Evropy, hovoří o cca 170 Euro, což je vzhledem k možnostem tohoto modelu docela přijatelná cena.

Tagy TC Electronic Ditto Looper X2 Distortion

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY