Přejít k hlavnímu obsahu
Lenka Dusilová | Foto: Bet Orten
Lenka Dusilová | Foto: Bet Orten
redakce -

Nejvíc nominací na Anděly mají Lenka Dusilová, Jaromír Nohavica a Tata Bojs

Hned čtyři nominace v jubilejních třicátých cenách Anděl má Lenka Dusilová za své aktuální album Řeka. V prestižní kategorii Album je Dusilová nominována společně s Jaromírem Nohavicou, který zaujal deskou Máma mi na krk dala klíč, a Tata Bojs s albem Jedna Nula. Ze stejné trojice interpretů budou akademici ve druhém kole hlasování vybírat také v kategorii Skladba. Kromě toho má Dusilová šanci stát se Sólovou interpretkou a proměnit nominaci také v kategorii Alternativa a elektronika.

Tata Bojs i Jaromír Nohavica mají po třech nominacích. Kluci z Hanspaulky dále uspěli v kategorii Skupina (společně se Zrní a Monkey Business), Nohavica rovněž jako Sólový interpret (kde nominaci získali také 7krát3 a Dan Bárta & Illustratosphere). Po dvou nominacích pak získala mladá písničkářka Amelie Siba a rappeři Viktor Sheen a Yzomandias.

Ceny Anděl | Foto: Zbyněk Surovec

„Nejvíce šancí letos mají známá a v historii cen již tradiční jména. Při bližším pohledu je ale zřejmé, že nominace pro třicátý ročník Andělů jsou velmi rozmanité a že ani o něco méně známí muzikanti, kteří si svou loňskou tvorbou rozhodně zasluhují pozornost, nezůstali akademiky nepovšimnuti. Rozhodně tak platí, že u nás v roce, který byl pro živou kulturu obzvlášť těžký, vznikla celá řada výjimečných alb. Každá z dvaatřiceti nahrávek, které se hlasy akademiků dostaly do nominací, stojí bez ohledu na žánry za pozorný poslech,“ podotýká předseda Rady České hudební akademie Honza Vedral.

Předávání cen Anděl, kam hlasovalo 379 akademiků, proběhne 29. května, slavnostním večerem provede Ewa Farna, vysílat ho bude ČT1.

Přehled nominací v cenách Anděl 2020

Tagy hudební ceny Anděl Lenka Dusilová Jaromír Nohavica Zrní Tata Bojs Amelie Siba

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY