Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 04.02.2019 - 00:01

Mad Professor Loud´n Proud se zvukem Marshallu Super Lead

Klasický Marshall 1959 Super Lead je bezesporu jedním z nejslavnějších kytarových aparátů hudební historie, který samozřejmě inspiroval řadu konkurenčních značek nabízejících podobný charakter zvuku nejen v podobě lampových zesilovačů, ale také ve formě digitálního modelingu nebo polovodičových pedálových krabiček. Do posledně jmenovaného segmentu patří také novinka firmy Mad Professor nesoucí označení Loud´n Proud.

Na rozdíl od většiny efektů tohoto typu disponuje model finského butikového výrobce nejen preampovým obvodem, ale je schopen emulovat i chování jednotlivých komponent koncového zesilovače (fázový invertor, push-pull stage, výstupní transformátor atd.) a vzhledem k tomu, že vintage Marshally nabízejí minimální zkreslení, se u MP rozhodli zakomponovat do krabičky také přepínatelný okruh Boost/Fuzz.

Podobně jako reálný zesilovač je pedál osazen čtyřpásmovými korekcemi basů, středů, výšek, presencí a celková hlasitost navázaná na simulační obvod výkonové jednotky nahradila spolu s knoflíkem gainu původní potenciometry Volume I/Volume II.

Mezi mody Fuzz/Boost s ovladači Fuzz Vol, Boost/Fuzz lze přepínat páčkovým switchem a zvolený režim následně aktivovat pravým nášlapným spínačem. Booster zařazený před preampem má zdvih až +13 dB a kromě vyššího gainu dodává tónu korpulentnější středy, zatímco Fuzz přináší masivní a hřejivý sound vintage modelů s germaniovými diodami.

Kromě toho je efekt vybaven další dvoupolohým spínačem Character pro volbu voicingu - levá poloha nabízí pevné basy plus lehkou komprimaci a pravá poloha upřednostňuje maximální dynamiku s plným basovým spektrem. Hlavní On/Off footswitch je zapojen v režimu true bypass a napájení obstarává 9V baterie nebo adapter.

Flexibilní Mad Professor Loud´n Proud s nadstandardní výbavou a legendárním zvukem starých „čtyřdírových“ Marshallů už dorazil na český trh, kde se jeho cena pohybuje okolo 7 400 Kč.

Tagy Mad Professor Mad Professor Loud´n Proud
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY