Přejít k hlavnímu obsahu
Zdeněk Neusar -

Frontman live stream: Jak vymýtit amatérismus z české hudební scény

Jaké jsou nešvary české hudební scény? V čem je stále amatérská? Na čem by měla tuzemská scéna zapracovat? O své zkušenosti ze světa hudby a svůj pohled na věc se podělí tři hosté: hudebníci Terezie Kovalová a Filip Vondrášek a hudební novinář Petr Frinta. Panelová diskuze Jak vymýtit ametérismus z české hudební scény, připravovaná ve formě live streamu ve spolupráci s Kytary.cz, SAI a SoundCzechem, proběhne v pondělí 7. června od 19.00 hodin a streamovat ji můžete zdarma.

Moderátorem tohoto podnětného večera bude Radek Pavlovič, mj. autor glos, které se právě amatérismu na české hudební scéně věnují. Zhlédnout diskuzi, ale také sami položit otázky, budete moct prostřednictvím live streamu na našem Facebooku, ale také na Youtube kanálu Kytary.czTwitch.tv.

Terezie Vodička Kovalová nemá ráda CV, na kontě má přes 60 natočených desek s různými umělci všech možných žánrů a světové tour s Vivaldiannem. V současné době je aktivním členem projektů Vladivojna la Chia, Himalayan Dalai Lama, Zvíře jménem podzim a představení Vrány ve spojení s tanečním projektem Holektiv. Již přes deset let se věnuje výuce na ZUŠ, je členem projektu MenArt pod záštitou ZUŠ Open a pokud vše dopadne dobře, letos vypustí první autorskou desku. Občas si ještě odskočí k modelingu, aby všem ukázala, že být přes třicet ještě neznamená, že patříš do starého železa.

Petr Frinta je český hudební publicista. Za dvacet let prošel kulturními redakcemi deníků, společenských a hudebních časopisů. V současnosti působí v Deníku N a v Archivu českých a slovenských subkultur.

Na základní uměleckou školu chodil Filip Vondrášek na piano a trombon, zpíval také v Kühnově dětském sboru Bambini di Praga. Od roku 1994 až dodnes je členem Fast Food Orchestra, s nimiž vydal devět desek a odehrál přes tisíc koncertů v patnácti zemích světa. Už 16 let také patří k základním pilířům organizačního týmu Mighty Sounds, ale podílel se také na Sonisphere nebo pořádání klubových a halových koncertů.

Už na pondělí 31. května chystáme další jarní panelovku nazvanou Hudební sektor v době pandemie a jeho výhledy. Ohlédnout se můžete i za našimi loňskými panelovkami, o životě hudebního manažera a distribuci hudby na internetu.

Tagy Frontman live Frontman live stream Jak vymýtit amatérismus z české hudební scény

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Zdeněk Neusar
Muziku miluju. Aktivně se kolem ní pohybuju už od druhé poloviny devadesátých let, kdy jsem začal organizovat první koncerty a vydávat fanzin. Frontman a jeho vedení pro mě byla a je výzva. Cesta dál. Znát mě můžete i z Radia 1 nebo festiva…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY