Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Elektroakustiky Taylor 722ce a 724ce ze série Koa 700

Havajské dřevo koa má skvělé rezonanční i mechanické vlastnosti a zaujme také výraznou kresbou, takže není divu, že tento materiál je vyhledáváný pro stavbu elektrických a akustických nástrojů. Exotické dřevo se rozhodla u nové kytarové edice 700 použít firma Taylor, která do kolekce zařadila dva modely s označením 722ce a 724ce KOA, lišící se především tvarem těla a délkou menzury.

Verze 722ce s kompaktnějším korpusem ve stylu Grand Concert i model 724ce nabízející tělo Grand Auditorium, disponují výztužným žebrováním V-Class a výřezem spodního lubu (venetian cutaway) pro pohodlnější přístup levé ruky k vyšším polohám. Korpusy z výběrové masivní koi jsou vykládány intarziemi z javoru, indického palisandru a lastur novozélandských mušlí paua.

Mahagonový krk doplňuje hmatník ze západoafrického ebenu o radiusu 15 palců, do něhož je usazena dvacítka středně silných pražců a grafitový ořech (TUSQ) široký 44.5 mm. U Tayloru 722ce byla zvolena kratší menzura 24 7/8“ (632 mm), zatímco varianta 724ce má standadrní menzuru o délce 25.5 palců (648 mm).

Z ebenu je vyrobena i základna kobylky s kotvícími kolíčky ze stejného dřeva a kompenzovaným sedlem, ladění zajišťují spolehlivé firemní celokovové strojky s bronzovým povrchem vsazené do černě lakované hlavice nesoucí znak a logo z pravé perleti. Na horním lubu najdeme ovladače hlasitosti, basů a výšek integrovaného ozvučného systému Taylor Expression System 2 (ES2) vybaveného trojicí individuálně kalibrovaných senzorů umístěných za kobylkovým sedlem.

Elektroakustiky Taylor 722ce a 724ce ze série Koa 700, poskytující hřejivý frekvenčně vyrovnaný zvuk s příjemnými výškami, pevnými basy a čitelnými středy, jsou z továrny seřízeny na struny Elixir Phosphor Bronze Light. Špičkové nástroje v matném transparentním laku Natural lze na českém trhu pořídit za shodnou cenu nastavenou těsně pod hranicí 86000 Kč. Součástí dodávky je samozřejmě luxusní pevné pouzdro.

Tagy taylor Taylor 722ce Taylor 724ce

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY