Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Duální Compressor/Limiter Carl Martin Andy Timmons

Kompresory značky Carl Martin patří dlouhodobě k tomu nejlepšímu, co lze na trhu v daném segmentu pořídit. Skvělé zpracování a studiová zvuková kvalita těchto efektů se zasloužily o to, že kompresory dánského výrobce najdete také v pedalboardech mnoha předních světových hráčů, mezi které patří i kytarový mág Andy Timmons, jenž spolupracoval na vývoji duálního modelu Carl Martin Andy Timmons Signature Compressor/Limiter.

Každý z presetů má vlastní potenciometr hlasitosti a ovladač Comp, kterým nastavujeme množství komprese vzhledem k původnímu signálu. Pro oba kanály je zde společný minipotenciometr Threshold určující hladinu, od které je efekt aktivní a ovladač Response, při jehož maximálních hodnotách se krabička chová jako limiter a naopak při nižším nastavení narůstá komprese a sustain.

Led dioda s označením Busy indikuje míru komprese v signálu - vyšší svítivost je přímo úměrná větší porci efektovaného signálu. Kromě této diody je šasi osazeno dvojicí modrých ledek značících právě zvolený preset, který vybíráme levým footswitchem Select a červená dioda je přiřazena hlavnímu přepínači Bypass.

Kromě klasického jackového vstupu a výstupu umístěných na čelním straně má efekt i Remote konektor pro připojení externího footswitche. Kompresor je napájen 9V adapterem (baterii nelze použít), ale pro zachování dynamiky efektu a jeho přirozené reakce na hru pravé ruky byl obvod vybaven DC/DC konvertorem, který převádí příchozí 9V napětí na hodnotu 12V.

Pokud se poohlížíte po opravdu kvalitním podlahovém kompresoru a využijete nadstandardu v podobě dvojice presetů, tak rozhodně vyzkoušejte nový Compressor Limiter Carl Martin Andy Timmons. Signovaná verze by se měla v evropských obchodech objevit v průběhu října.

Tagy Carl Martin

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY