Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 02.03.2016 - 00:01

DOD Looking Glass Overdrive: zkreslení se vstupním filtrem

Výrobce kytarových efektů DOD náležející pod firmu Digitech, která je stejně jako např. AKG, Lexicon nebo Soundcraft součástí koncernu Harman, představil na veletrhu NAMM 2016 nový typ zkreslení s označením Looking Glass Overdrive. Na vývoji krabičky se kromě návrhářů Digitechu podílela také butiková firma Shoe Pedals a výsledkem je variabilní efekt s širokým rozpětím gainu a ekvalizace.

Elektronický obvod (Class A FET), navržený renomovaným designérem Christopherem Venterem z Shoe Pedals, využívá asymetrického clippingu, díky kterému krabička skvěle reaguje na dynamiku hry a atak trsátka. Bonusem je unikátní vstupní filtr, jenž pomáhá redukovat nepříjemné výšky u ostře znějících nástrojů a možnost zařazení bufferu. Funkce lze navíc nastavit malými DIP spínači umístěnými uvnitř pedálu.

Hliníkové šasi s efektním chromovanou úpravou je osazeno známými potenciometry Level a Gain a souosými korekcemi basů a výšek. Vnější ovladač Bass Cut je zapojen před zkreslením, naopak vnitřní potenciometr ovlivňující výšky je v obvodu zařazen za zkreslující stupeň - tato hybridní kombinace pozitivně ovlivňuje čistotu a zdravou agresivitu tónu.

Dvoupolohovým páčkovým přepínačem High/Low nastavujeme mody s větší či menší mírou gainu a knoflíkem Input Filter určujeme výraznost filtrace v signálu. Efekt pracuje v režimu true bypass a je napájen 9V baterií nebo adapterem.

Spektrum zkreslení overdrivu DOD Looking Glass začíná u decentního crunche přes plnější drive až po moderní saturovaný sound a svým zvukovým charakterem uspokojí kytaristy pohybující se v rozličných stylech jako je blues, fusion, hard rock, pop nebo punk. Na pultech evropských obchodů se novinka představí pravděpodobně v průběhu dubna za cenu nepřesahující 200 Euro.

Tagy DOD Overdrive 250

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY