Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 01.12.2016 - 09:00

Transparentní overdrive Keeley Super Phat Mod

Do širšího podvědomí muzikantů se jméno inženýra Roberta Keeleyho začalo dostávat v devadesátých letech, kdy se tento talentovaný návrhář věnoval úpravám efektů známých značek jako např. Boss, Ibanez, MXR, Arion atd. Jednou z nejúspěšnějších Keeleyho modifikací byla úprava Phat Mod oblíbené krabičky Boss BD-2 Blues Driver, která v podstatě předznamenala vznik nového modelu overdrivu s označením Keeley Super Phat Mod.

Standardní verze Blues Driveru BD-2, kterou nyní Boss vyrábí i v luxusnější a lépe vybavené variantě z japonské edice Waza Craft, je kytaristy ceněna především pro její vyvážený, transparentní a dynamický zvuk a chytře navržený Phat Mod od Keely Electronics tyto vlastnosti ještě zdokonalil.

U nového overdrivu byly navíc použity JFET tranzistory dodávající soundu lampový charakter a tlustší tón, což přivítají hlavně majitelé kytar se single coilovými snímači. Efekt je osazen trojicí potenciometrů s klasickými funkcemi Volume, Drive a Tone a malým dvoupolohovým přepínačem Flat/Phat - v první poloze je zvuk spíše neutrální, zatímco mod Phat přidává do zkreslení objemnější středy a celkovou hutnost.

Krabičku v elegantní zlaté metalíze lze napájet 9V adapterem nebo baterií, kovový nášlapný footswitch s tichým chodem je zapojen v režimu true bypass, takže při vypnutém efektu jeho obvod nijak neovlivňuje signál nástroje a o aktivaci informuje modrá dioda s vysokou svítivostí.

Keeley Super Phat Mod je určen všem kytaristům, kteří před high-gainovým distortiony dávají přednost decentnějšímu zkreslení s maximálně transparentním přednesem, citlivou dynamickou odezvou, precizním podáním detailů a přirozenými, neořezanými basy. První kousky by se měly v Evropě objevit zřejmě před koncem roku, oficiální cena pro americkou část trhu byla nastavena na cca 150 dolarů.

Tagy DOD Overdrive 250 Keeley Super Phat Mod Boss BD-2 Blues Driver

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY