Přejít k hlavnímu obsahu
 Přemysl Štěpánek | Foto: archiv PŠ
Přemysl Štěpánek | Foto: archiv PŠ
Radek Pavlovič - Čt, 19.08.2021 - 12:00

Dělníci kultury #13: Přemysl Štěpánek (Indies Scope, Sziget)

Přemek Štěpánek se v hudebním světě pohybuje profesionálně více než dvacet let. Jeho jméno je po drtivou většinu toho času propojené s kultovní brněnskou značkou Indies (dnes Indies Scope). Ale v životopise toho má mnohem víc, a to včetně práce pro mamutí festival Sziget.

V Indies Scope má Přemek na starost PR a zahraniční prezentaci labelu. Přitom všechno začalo náhodou. V devadesátých letech psal diplomovou práci, v níž hledal „typického zákazníka“ už tehdy zavedeného labelu Indies. Po zkušenosti z klubu Stará pekárna začal pro Indies nakonec i pracovat. „Z práce v klubu jsem musel po dvou letech vystoupit, protože to byl nepřetržitý mejdan,“ vzpomíná na dobu na přelomu tisíciletí.

S prací pro Indies započala také Přemkova pravidelná účast na evropských hudebních konferencích. Jeho první byl respektovaný Womex v roce 2004. „Tehdy to byla vlastně jediná možnost, jak se potkat s našimi obchodními partnery,“ vzpomíná. Od těch dob projel hudebních konferencí obrovské množství. Skoro by se dalo říct, že pokud měl nějaký hudební veletrh českou účast, s velkou pravděpodobností byl její pevnou součástí i Přemek. „Byl to a stále je skvělý způsob, jak navázat kontakty, udržovat vztahy. S mnoha lidmi se jinak nemáme možnost potkat,“ přibližuje přínos konferencí pro svou práci.

Přemek je ale zároveň muž mnoha talentů. Před lety přišel s projektem Czech Fresh – showcasem českých interpretů v Londýně. „Věděli jsme, že na to, aby akce měla nějakou šanci, potřebujeme promo agenturu přímo na místě. Proto jsme požádali o pomoc kulturní instituce a náš plán se zalíbil jak Ministerstvu kultury, tak Českému centru v Londýně, takže se jej obě instituce rozhodly podpořit,“ vzpomíná s tím, že vstoupit do centra nejtvrdšího hudebního trhu v Evropě bylo jako skočit do jámy lvové.

Jaké to je, uspořádat showcase přímo Londýně? K čemu jsou hudební konference dobré pro české umělce? A jak se podle něho do budoucna změní svět živých produkcí? Přemek Štěpánek je dalším hostem podcastu Dělníci kultury.

Tagy Dělníci kultury Podcast podcast Frontman.cz
Radek Pavlovič
Znám lidi, co znají jiný lidi. Dělník kultury, co zpovídá jiné dělníky kultury. Mnoho let na trase novinařina, PR, marketing a hudba. Mám za sebou propagaci čtyř ročníků festivalu Brutal Assault a stovky koncertů pod značkami …
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY