Přejít k hlavnímu obsahu
Petr Klučina za posledních pět let organizoval koncerty v Austrálii, Číně, Thajsku i Saúdské Arábii | Foto: archiv PK
Petr Klučina za posledních pět let organizoval koncerty v Austrálii, Číně, Thajsku i Saúdské Arábii | Foto: archiv PK
Radek Pavlovič -

Dělníci kultury #9: Petr Klučina (Hans Zimmer, Ennio Morricone)

Kluk z Jižáku, co pracoval pro Hanse Zimmera nebo Ennia Moricconeho. Petr Klučina začínal v šestnácti jako bedňák na United Islands. Později už jako produkční prošel kluby Abaton a Roxy. Pracovitost, pokora, zodpovědnost i parta správných lidí – to vše ho dovedlo až do JVS Group a k produkci největších kulturních akcí na světě.

Za posledních pět let organizoval koncerty v Austrálii, Číně, Thajsku i Saúdské Arábii. Má za sebou práci pro celou řadu umělců, podílel se na akcích jako Transmission, Sensation White nebo i populárně naučných výstavách. Ale za svůj profesionální vrchol považuje práci pro legendy filmové hudby Hanse Zimmera a Ennia Morriconeho.

Jak vzpomíná, Morricone i Zimmer se za všech okolností chovali jako profesionálové. Pro Hanse Zimmera to navíc bylo jeho první velké turné v životě, takže si ho náramně užíval. „Show Zimmera měla dvě části. O přestávce si chodil ven zakouřit. Během prvního koncertu v Gdaňsku jsme se potkali v zákulisí, požádal mě o zapalovač, ptal se mě, co dělám a jestli jsem z Polska. Řekl jsem mu, že jsem Čech, což ho potěšilo. Chodili jsme takhle na cigaretu každý koncert,“ říká Petr.

Co by měl umět správný produkční? Jaké to je mít na starost obrovský orchestr Ennia Morriconeho? Jaké je pořádat koncert v Saúdské Arábii? Jaká je odvrácená strana na práci produkčního?  Několik otázek pro dalšího hosta podcastu Dělníci kultury. Z pracovních důvodů se rozhovor odehrál online na trase Česko – Švýcarsko.

 

 

Tagy Dělníci kultury Petr Klučina Roxy Ennio Morricone Hans Zimmer Abaton Transmission Sensation White JVS Group United Islands Podcast

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Radek Pavlovič
Znám lidi, co znají jiný lidi. Dělník kultury, co zpovídá jiné dělníky kultury. Mnoho let na trase novinařina, PR, marketing a hudba. Mám za sebou propagaci čtyř ročníků festivalu Brutal Assault a stovky koncertů pod značkami …
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY