Přejít k hlavnímu obsahu
Jak pozvednout bedňáctví v Česku na vyšší úroveň? | Foto: Márty Novotný
Jak pozvednout bedňáctví v Česku na vyšší úroveň? | Foto: Márty Novotný
Radek Pavlovič - Út, 16.03.2021 - 08:00

Dělníci kultury #11: David Suslík (Shameless)

Pokud jste navštívili nějaký koncert nebo festival, narazili jste patrně na jejich práci. Ani o tom třeba nevíte. Firma Shameless „dodává“ na kulturní akce pracovní sílu – bedňáky. Za poslední roky byli vlastně úplně všude. A u zrodu firmy stál David Suslík.

Shameless vznikli jako ryze česká firma. Prapočátky fungování se datují někdy k roku 2007, kdy se David a jeho kamarád Jáchym nezávisle na sobě stali bedňáky. Nedlouho poté už brali na akce i své kamarády a známé. Skupina se rozrůstala a přicházely další akce. První velký křest ohněm přišel v podobě festivalu Votvírák, který v roce 2009 dostali David a Jáchym kompletně na starost. „Nemyslím, že bychom měli nějaký zlomový okamžik, naše profesionalizace byla postupný proces,“ vzpomíná David.

V průběhu let se aktivita, která dostala nakonec nálepku Shameless, rozrostla na databázi několika tisíc lidí, jejich školení, a to včetně výjezdů do zahraničí. Shameless vyrostli ve firmu, která byla snad na každém eventu v Česku. Shameless vyvinuli i vlastní aplikaci OnSinch na management nárazových prací. S ní postupně expandují do zahraničí. „Chtěli jsme se inspirovat v zahraničí, ale zjistili jsme, že v mnoha případech se naopak zahraničí může inspirovat u nás,“ podotýká David. 

Jak pozvednout bedňáctví v Česku na vyšší úroveň? Co Davidovi dala práce produkčního v Roxy? A hlavně jak vydržet v oboru po zkušenostech z posledního roku? Hostem dalšího dílu Dělníků kultury byl David Suslík, šéf firmy Shameless. Poslechněte si další díl podcastu o lidech, bez nichž by se živá hudba neobešla, i když nejsou vidět...

 

Tagy Dělníci kultury Podcast podcast Frontman.cz Shameless
Radek Pavlovič
Znám lidi, co znají jiný lidi. Dělník kultury, co zpovídá jiné dělníky kultury. Mnoho let na trase novinařina, PR, marketing a hudba. Mám za sebou propagaci čtyř ročníků festivalu Brutal Assault a stovky koncertů pod značkami …
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY