Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 01.02.2019 - 00:01

Analogová modulace Mad Professor Double Moon

Finský výrobce butikových krabiček Mad Professor přichází na trh s novým modulačním pedálem nesoucím označení Double Moon. Flexibilní efekt nabízí chorus, flanger a vibrato v celkem 11 volitelných modech, které jsou plně analogové a využívají obvod osazený BBD čipy (bucket brigade). Zajišťují muzikální sound s citlivou dynamickou odezvou.

Rotační přepínač s 11 režimy (C1-3, DC1-3, F1-2, DF, FC, V) umožňuje výběr ze tří typů chorusu, stejného počtu dual-chorusů, dvojice flangerů, dual-flangeru, kombinace flanger + chorus, samostatného vibrata a díky optimálně kalibrovaným ovladačům lze nastavit i zvuk leslie efektu.

Krabička je vybavena potenciometry Depth - hloubka modulace, Speed - rychlost vlny, tónovou clonou a parametrem Control, sloužícím pro nastavení LFO nebo funkce Regen v závislosti na zvoleném režimu. Nášlapný footswitch je zapojen v režimu true bypass, takže vypnutý efekt nijak neovlivňuje kvalitu průchozího signálu.

Pedál je možno napájet 9V baterií, nicméně vzhledem k vyššímu proudovému odběru výrobce doporučuje použít adapter. Pokud se poohlížíte po všestranné modulaci s hřejivým analogovým zvukem, intuitivním ovládáním a kvalitní elektronickou i mechanickou konstrukcí, tak Double Moon z produkce finských „profesorů“ by mohl být vhodnou volbou. Novinka se v evropské distibuci objeví pravděpodobně ve druhé polovině března za cenu 295 eur.

Tagy Mad Professor Mad Professor Double Moon
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY