Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 26.02.2020 - 00:01

Akustiky Taylor 214ce-FO DLX LTD a 254ce-FO DLX LTD

Firma Taylor posílila nabídku o dvojici elektroakustických kytar 214ce-FO DLX LTD a 254ce-FO DLX LTD, řadící se do limitované série Deluxe. Novinky s korpusy ve stylu Grand Auditorium se vyznačují nadstandardním herním komfortem, výběrovými materiály, bezchybným zpracováním a zvukovou flexibilitou, které uspokojí hráče s prstovou i trsátkovou technikou pravé ruky.

Taylor 214ce-FO DLX LTD i dvanáctistrunná verze 254ce-FO DLX LTD disponují výřezem venetian cutaway, zadní deska a luby těla jsou vyrobeny z laminovaného ovangkolu, jehož zvuk je blízký indickému palisandru, a pro masivní přední ozvučnici byl vybrán osvědčený smrk sitka.

Krk ze dřeva sapele s vlastnostmi mahagonu nese ebenový hmatník osazený 20 středně silnými pražci, decentními polohovými značkami a ořechem ze směsi NuBone širokým 42.8 mm respektive 47.6 mm v případě dvanáctistrunné varianty. Menzura činí klasických 648 mm a ladění obstarávají firemní celokovové mechaniky ve zlatém chromu.

Struny kotví pomocí kolíčků v ebenové základně kobylky, pod jejímž kompenzovaným sedlem je umístěna trojice kalibrovaných piezo-snímačů napojených na předzesilovač Expression System 2, který je schopen přenést širší dynamické spektrum, poskytuje vyšší výstup (cca + 25%) a je optimalizován pro použití jak se zesilovačem, tak i pro připojení do PA nebo zvukové karty.

Oproti většině ozvučných systémů nepracuje patentovaná technologie využitá u ES2 s vertikálními vibracemi, ale reaguje na kyvadlový pohyb sedla, což eliminuje syntetickou a nepřirozenou barvu zvuku některých konvenčních piezo-snímačů. Ovládání v podobě hlasitosti a korekcí je zapuštěno přímo do horního lubu.

Elektroakustické Taylory 214ce-FO DLX LTD a 254ce-FO DLX LTD z dílen továrny v severomexickém Tecate, ležícím pár desítek kilometrů od centrály Tayloru v kalifornském El Cajon, jsou dostupné v přírodním laku Natural a součástí dodávky je luxusní pevné pouzdro. Ceny se na českém trhu pohybují pod hranicí 40000 Kč za model 214ce a cca 42000 Kč za „dvanáctku“ 254ce.

Tagy taylor Taylor 214ce-FO DLX LTD Taylor 54ce-FO DLX LTD
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY