Přejít k hlavnímu obsahu
Ortega Rlizard-BS
Ortega Rlizard-BS
redakce - Út, 09.07.2013 - 00:01

Znáte lepší volbu než ukulele od Ortegy?

Nedávno se na trh dostaly troje ukulele od renomovaného výrobce Ortega, elektroakustické RLIZARD-BS, sopránové RFU10S a koncertní ukulele RU11. Ani v jednom případě nemůžete sáhnout vedle.

Unikátní elektroakustický basový nástroj Ortega Rlizard-BS má přední desku, luby a zadní desku z exotického dřeva dao a jeho mahagonový krk nese palisandrový hmatník s 15 pražci na menzuře 510 mm, přičemž z palisandru je i kobylka. Ladicí mechaniky jsou zlacené a piezzoelektrický podkobylkový snímač je doplněn předzesilovačem Shadow SH-UK-T s ovladači hlasitosti, tónové clony a integrovanou ladičkou. Struny má Aquila Polyurethane (E-A-D-G).

Sopránové ukulele Ortega RFU10S disponuje velmi kvalitním zvukem a patří k nejlepším ve své kategorii. Celý nástroj je vyroben z vybraného masivního mahagonu, kobylka a hmatník ze sonokelinového dřeva, v lesklém Natural provedení. Najdete zde 16 pražců na menzuře 350 mm, s šířkou nultého pražce 34 mm, taktéž zlacené ladicí mechaniky a z továrny jsou natažené perfektní struny Aquila. Prostě vynikající poměr ceny a kvality, přičemž součástí výbavy je i gigbag.

Koncertní ukulele Ortega RU11 hrají na jedničku. Celý resonanční korpus nástroje v provedení Natural (saténový finish) je vyroben z masivního mahagonu a z mahagonu je vysoustružen i krk, který nese sonokelinový hmatník s 19 pražci na menzuře 380 mm. Ladicí mechaniku zde najdete Vintage Style Gold, kobylku ze sonokelinu. Továrně se osazují taktéž struny Aquila a součástí základního vybavení je i zde gigbag.

Ortega Rlizard-BS Ortega RFU10S Ortega RU11
Tagy ortega ukulele
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY