Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Elektroakustické nylonky Ortega RCE180G a RCE180GT

Kytary Ortega ze série Traditional jsou ručně vyráběny ve Španělsku a k jejich stavbě jsou používány výběrové materiály a komponenty. I přesto představuje řada Traditional finančně dostupné klasické nástroje, jež poslouží hráčům všech výkonnostních úrovní. Do této kolekce přidala firma Ortega dvojici elektroakustických nylonových modelů RCE180G a RCE180GT s integrovaným ozvučným systémem systémem MagusPro. Verze opatřené vykrojeným spodním lubem se liší pouze hloubkou korpusu.

Standardně koncipovaný model RCE180G i varianta RCE180GT (Thinline), která díky sníženým lubům s hloubkou 75 mm přináší vyšší herní komfort a eliminuje vznik zpětné vazby, mají zadní desku a luby z laminované bubingy, kombinované s masivním přední ozvučnicí z amerického cedru. Hrany těla lemuje javorová výložka a rosetta je zdobena bohatými intarziemi.

Mahagonový krk dostal pohodlný subtilnější profil Slim, plochý palisandrový hmatník nese 19 středně silných pražců a ořech široký 48 mm, menzura byla vypočtena na 650 mm (25.59 palců). Ladění zajišťují klasické strojky s otevřenými pochromovanými mechanikami a bílými plastovými rondely a struny jsou uvázány v palisandrové kobylce.

Přenos zvuku obstarává elektronika Magus Pro, sestávající z piezo snímače a aktivního předzesilovače, jehož ovládací modul je usazen do horního lubu těla. K dispozici je hlasitost, třípásmové korekce, tlačítko otáčející fázi a ladička s funkcí mute. Šachta pro 9V baterii napájející obvod je umístěna v destičce sloužící zároveň pro uchycení výstupního jacku.

Flexibilní modely Ortega RCE180G a RCE180GT, které jsou schopny pokrýt poměrně široké stylové spektrum od klasické hudby přes flamenco až po akustický pop, se dodávají v přírodním transparentním laku Natural. Oficiální evropská cena byla nastavena shodně pod hranicí 700 eur, včetně kvalitního polstrovaného gig bagu.

Tagy ortega Ortega RCE180G Ortega RCE180GT

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY