Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Akustická komba Ortega C One

Po rackovém zesilovači H One a boxech S One přichází firma Ortega na trh s dalším aparátem určeným pro ozvučení akustických nástrojů. Nový model s označením C One představuje kombo, jehož koncepce vychází ze zmíněné hlavy, čemuž odpovídá osazení hlavního panelu, integrované efekty i výkon 100 W. Na výběr jsou tentokrát verze Ortega C One Ash a C One Walnut se skelety vyrobenými z masivní jasanové nebo ořechové překližky.

Dvoukanálový preamp s jackovým vstupem nabízí ovladače gainu, třípásmových korekcí a digitálního reverbu s mody Room, Plate, Cathedral, nechybí přepínání fáze a voicingový switch Color. Obdobně je řešen i druhý kanál opatřený kombinovaným jack/XLR vstupem, ale v tomto případě jsou spínače nahrazeny tlačítkem fantomového napájení 48V a volbou mezi linkovým nebo mikrofonním režimem a u reverbu také přibyl parametr Time.

Vývojáři navíc integrovali do DSP jednotky i algoritmy digitálního chorusu a před celkovou master hlasitost je vřazen potenciometr určující úroveň vstupu Aux In. Potřebnou konektivitu zajišťují jackový a symetrický XLR linkový výstup s odpojitelným uzemnění a switchem Pre/Post, vestavěn je send/return efektové smyčky, zdířky sluchátek či Aux In a konektor pro externí box.

Do bočních stěn kabinetu s uzavřenou konstrukcí jsou vsazena výklopná madla, stowattový (RMS) koncový stupeň je napojen na woofer o průměru 6.5 palců, doplněný výškovým třípalcovým tweeterem a přenos nejnižších pásem posiluje čelní kruhový bassreflex. Frekvenční odezva se pohybuje v rozmezí 40 Hz až 20 kHz.

Kombo lze případně využít také jako kompaktní PA systém a díky hnízdu s průměrem 36 mm, usazeném do spodní strany skeletu, je možno aparát jednoduše umístit na většinu reproduktorových stojanů. Flexibilní akustické kombo Ortega C One o rozměrech 295 x 279 x 388 mm a hmotností 10.2 kg je na českém trhu dostupné za cenu pohybující se těsně pod hranicí 15000 Kč. Součástí dodávky je měkký obal.

Tagy ortega Ortega C One

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY