Přejít k hlavnímu obsahu
JTK -

Buďte první, kdo si zahraje na nové Taylorky

Výrobce luxusních akustických kytar z Kalifornie Taylor letos přichází na trh s novinkou, která znamená zlom ve vývoji konstrukce kytar. Poprvé se tyto nástroje objeví v České republice ve středu 14. března a přiveze je Simon Tächl z Taylor Guitars. Tato oficiální premiéra bude probíhat mezi 15. a 19. hodinou v pražské prodejně Kytary.cz na Děkance (u Pražského povstání).

Expert z Taylora bude celou dobu na místě, takže kromě toho, že si jako úplně první budete moci na tyto kytary zahrát, budete mít unikátní šanci se ho na cokoliv osobně zeptat.

V čem jsou nové kytary Taylor přelomové?

Konstrukce akustických kytar byla velmi podobná zhruba sto let. Vnitřní žebrování ve tvaru "X" ovšem má tu nevýhodu, že upřednostňuje vždy jen jednu ze dvou vlastností: buď hlasitost, nebo sustain (dozvuk). Z konstrukčního hlediska nešlo mít oboje – buď byla kytara navržená tak, aby hrála hlasitě, což ale vyžadovalo kompromis v délce dozvuku a obráceně.

Nové žebrování ve tvaru "V" umožňuje přední desce dostatečnou flexibilitu, která se podílí na hlasitosti nástroje, zároveň je ale deska dostatečně pevná ve střední oblasti pod strunami. Tato tuhost prodlužuje dobu, po kterou struny vibrují, což vede k delšímu dozvuku kytary. Díky tomu jde o přelom ve vývoji akustických kytar.

Akce je zdarma. Z důvodu omezené kapacity se doporučujeme zaregistrovat zde.

Tagy taylor

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

JTK
JTK
Zástupce šéfredaktora Frontman.cz. Copywriter v Kytary.cz Bassist/Rapper Kapely Five O'Clock Tea (5OT) a B.U.M Born to be LOUD FB: Jan Krčmář Instagram:…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY