Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Tříkanalový drive Carl Martin Greg Howe's Lick Box

Dánský výrobce Carl Martin přichází na trh s novým zkreslovacím pedálem Greg Howe's Lick Box, který byl, jak název napovídá, vyvíjen ve spolupráci s excelentním kytaristou Gregem Howem, jenž má na svém kontě jak řadu instrumentálních sólových alb tak i hostování na deskách Richieho Kotzena, Dennise Chamberse, Jordana Rudesse a působení v kapelách doprovázejících např. Rihannu, Michaela Jacksona nebo Justina Timberlakea.

Lick Box je velmi flexibilní analogové zkreslení nabízející tři kanály - Boost, Crunch a High Gain, které lze libovolně kombinovat a také aktivovat současně. Hlavní panel je rozdělen do tří sekcí - vlevo je umístěn potenciometr pro Boost se zdvihem až 12 dB, uprostřed najdeme ovládání kanálu Crunch s známými funkcemi Level, Gain a Tone a pravá strana je vyhrazena pro High Gain kanál s identickými ovladači.

Boost produkuje zcela čistý zesílený signál vhodný k nakopnutí vstupu zesilovače nebo jako jump pro sóla a zvýšení nakreslení některého z kanálů, Crunch zvládá decentně zkreslené zvuky s citlivou dynamikou až saturovanější drive a High Gain je určen pro moderní, agresivnější sound s plnými basy a masivními středy.

Variabilitu zaručuje především možnost kombinace jednotlivých sekcí, které se při sériovém propojení frekvenčně i dynamicky ovlivňují a s nastavením různých poměrů gainů a tónových clon vytvářejí širokou paletu zvuků použitelných téměř do jakéhokoliv žánru od funkově nabuzených akordů, přes bluesově hladký tón, syrové hardrockové zkreslení až po nadupanou high-gainovou pilu s dlouhým sustainem.

Každý kanál je samozřejmě vybaven kovovým nášlapným footswitchem, aktivační diody mají modrou barvu a vstupní a výstupní jackové konektory jsou umístěny na čelní straně bytelného šasi, stejně jako zdířka napájecího 9V adaptéru. Vývojáři osadili obvod také novým konvertorem převádějícím napětí z 9 na 12 V, což příznivě ovlivňuje dynamiku a průraznost zvuku. Odběr efektu je cca 150 mA.

Tříkanalový drive Carl Martin Greg Howe's Lick Box vychází vstříc kytaristům vyžadujícím zkreslovací "all-in-one" pedál, kde si jednotlivé kanály mezi sebou "rozumí", což v případě propojení overdrivů a distortionů od různých výrobců nebývá vždy pravidlem. První kousky toho signovaného efektu se už začínají objevovat i na evropském trhu a to cenu okolo 230 Euro.

Tagy Carl Martin Greg Howe's Lick Box

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY