Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 20.10.2019 - 12:00

Tříkanálová hlava Friedman BE100 Deluxe

Po padesátiwattové verzi butikového kytarového aparátu BE50 Deluxe přichází designer Dave Friedman se stowattovým modelem BE100 Deluxe, který s předchozí variantou sdílí tříkanálové řešení se zkreslenými větvemi BE/HBE, ale na rozdíl od BE50 Dlx je novinka vybavena rozdílně laděným čistým kanálem a částečnou úpravou prošla také výkonnější koncová sekce.

Čistý kanál s ovladači gainu, hlasitosti, třípásmových korekcí a spínačem Bright posilujícím projekci vyšších středů, byl převzat ze zesilovače Smallbox a nabízí tradiční zvuk klasického Marshallu Super Lead. Zkreslené kanály BE a HBE disponují samostatnými gainy a hlasitostmi, společným třípásmovým ekvalizerem a páčkovými přepínači pro navýšení saturace, objemu tónu, snížení gainu a změnu charakteru výšek a středových frekvencí.

Koncová jednotka osazená čtveřicí elektronek EL34 je kromě tradičního parametru presence a masteru označeného jako System Volume osazena potenciometrem Thump ovlivňujícím výraznost nízkých pásem, které lze volit pomocí switche Frequency a přepínač Response mění průběh negativní zpětné vazby s průběhem od ostřejšího a průraznějšího zvuku až po temnější témbr s měkčí komprimací.

Na zadním panelu šasi najdeme spínače Power a Standby, zdířku footswitche, send/return sériové efektové smyčky s nadstandardně transparentním projevem ponechávajícím signálu jeho přirozený charakter, dvojici kabinetových výstupů doplněných rotačním přepínačem impedancí (4/8/16 ohmů) a čtveřici páčkových switchů Cln/Dirt FAT, C45 a SAT.

Model BE100 Deluxe z produkce renomované značky Friedman je profesionální aparát s širokou škálou zvuků a špičkovou ručně kompletovanou konstrukcí, u níž byly použity výběrové součástky a speciální zakázkové transformátory. Díky tříkanálové koncepci a bohatě vybavené koncové jednotce si svůj rejstřík najdou hráči téměř všech žánrů. Novinka by měla na evropský trh dorazit s cenovkou pohybující se okolo 3 800 eur včetně footswitche.

Tagy Friedman Friedman BE100 Deluxe

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY